Ana Sayfa Güncel Sarıkamış Şehitleri Unutulmadı

Sarıkamış Şehitleri Unutulmadı

Alucra Turan Bulutçu MYO öğrencileri bu yıl da Allahuekber Dağları’nda donarak şehit olan askerlerimizin anısına yürüyüş düzenledi.

Giriş Tarihi: 27 Aralık 2017 Çarşamba 11:09
Sarıkamış Şehitleri Unutulmadı

Yağmurlu havaya aldırmayan öğrenciler sloganlarla Alucra Şehitliğine yürüdü.

Alucra Turan Bulutçu MYO Müdür Yrd Osman Serdal Karapınar, Öğr.  Gör. Mehmet Akif Sarı, Öğr. Gör. Mustafa Aydın ve Öğr. Gör. Salih Erkut Boz’un da hazır bulunduğu yürüyüşte Öğr. Gör. Mehmet Akif Sarı Alucra Şehitliği’nde yaptığı konuşmada Türk milletinin vatan sevdasını şu cümlelerle vurguladı; "Yoktur ki ; hiç bir millet 15 günlük azığı ile yazlık kıyafeti ile 18 gün hayatta kalsın".

Vatan için hayatından geçecek bir inanca sahiptir bu millet "Üniversite öğrencileri Faruk Zorba ve Nergis Olcay’ın da şiir okuduğu anma töreninde Sarı, soğuk havada bilincini kaybeden askerlerin nereye gittiğini bilmeden hareket ettiğini hatta düşman diye birbirlerine ateş edecek duruma geldiğini sözlerine ekledi. Alucra şehitliğinde Merkez Camii İmam-ı Hatibi İmdat hocamızın tarafından başta Sarıkamış şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimize yapılan dualarla program sona erdi.


Haber: Merve Bayraktar
Foto: Ozan Coşkun

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber