Ana Sayfa Güncel SBS'de Alucra'nın Büyük Başarısı

SBS'de Alucra'nın Büyük Başarısı

İlköğretim öğrencilerinin girdiği SBS'de Alucra'da büyük bir başarı sağlandı.

Giriş Tarihi: 30 Temmuz 2010 Cuma 22:26
SBS'de Alucra'nın Büyük Başarısı

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden aldığımız bilgiye göre Fatih ilköğretim, Kanuni İlköğretim ve Mehmet Akif Ersoy YİBO öğrencilerinden oluşan 45 kişilik orta 3 sınıfı öğrencilerinde 36 öğrenci Fen Lisesi, Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip ve Turizm Meslek Lisesi gibi okullara yerleşme başarısı gösterdi.

SBS Okul Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

2009-2010 SBS Okul Yerleştirme sonuçları açıklanmış olup İlçemiz Mehmet Akif Ersoy Yatılı İlköğretim Bölge Okulu 8. sınıf öğrencisi Osman DEMİRCİ 456,861 Yerleştirme puanı ile Artvin Fen Lisesini kazanmıştır. Kaymakamlık ve İlçe Milli eğitim işbirliği ile oluşturulan projeler sonucu öğretmen arkadaşlarımızın da öz verili çalışmaları bu yıl meyvesini vermiş olup İlçemiz okulların dan 36 öğrenci Anadolu Liselerine kayıt hakkı kazanmıştır. 

Alucra'nın ve Mehmet Akif Ersoy YİBO'nun gururu olan inşaat ustası bir babanın evladı olan Köklüce Köyünden Osman Demirci ise Artvin Fen Lisesine yerleşerek ilçemiz eğitim camiiasına ayrı bir sevinç kaynağı olmuştur. Yazları babası ile inşaat işlerinde çalışan Osman Demirci, "Fen Lisesini kazandığımın için çok mutluyum, öncelikle başarıcağıma inanan aileme öğretmenlerime ve Kaymakamımıza çok teşekkür ederim. İyi bir doktor olup memleketim Alucra'ya hizmet etmek istiyorum" dedi.

İlçe Kaymakamımız Ünal Koç ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Durmuş Can Fen Lisesini kazanan öğrencimize dizüstü bilgisayar hediye edeceklerini söyledi.

Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Durmuş Can; "Bu yıl çok güzel yerler kazanan öğrencilerimiz var, orta eğitim alanında Alucra artık istenen düzeylere çıkmak üzere. Temennimiz Alucranın bir eğitim şehri olmasıdır. Eğitimci meslektaşlarıma bu başarılarından ötürü teşekkür ederim" dedi.

                          

  

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber