Ana Sayfa Güncel Şebeke Suyuna Dere Suyu mu Karışıyor?

Şebeke Suyuna Dere Suyu mu Karışıyor?

Alucra'da yaz aylarında yaşanan su sıkıntısına karşı yeni su kaynakları ile şehir şebekesi beslenmişti. Şehrin su kaynağı olarak bilinen Hacı Hasan Köyü yakınlarındaki su kaynağının görüntüleri içler acısı...

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2010 Salı 00:07
Şebeke Suyuna Dere Suyu mu Karışıyor?

İlçe Halkı Dere Suyu mu İçiyor!

İlçemiz Meslek Yüksek Okulu Öğretim görevlilerinden ve İlçe esnafından bir kaç kişinin piknik için gittiği Hacı Hasan Köyü Göleti mesire alanına yakın olan ilçe su şebekesini merak edip giden piknikcilerimiz gördükleri manzara karşısında oldukça şaşırarak Bayram münasebetiyle gittiğimiz ilçemizde sitemiz editörüne haber vererek olayın derhal hem Belediye hemde basın olarak takip edilmesi için gerekli çalışmanın yapılmasını talep etti.

Su kaynağının çıktığı yere gittiğimizde gördüğümüz manzara anlatılanların haklılığını ispatladı. İlçe halkının kullandığı hatta içtiği şebeke suyu deposunun etrafı korumasız, telleri sökülmüş, depo kapağı açık vaziyette, her türlü tehliye ve sabotaja müsait, üstüne üstlük dere suyu karışmakta idi.

Görüntüleri aldıktan hemen sonra olayı öncelikle yetkililere bilhassa Belediye Başkanına ileterek acilen bu ciddi soruna el atılmasını talep ettik. Kendini bilmez kişilerce koruma altındaki depo etrafındaki teller sökülmüş, direkler devrilmiş vaziyette.

Acilen bu sorun çözülmesi için bir kezde sitemiz aracılığıyla yetkililere sesleniyoruz... Aksi halde bu vebalin altından kimse kalkamaz, acilen bu soruna karşı çözüm üretilmelidir.


     
Su şebekesindeki bu yarık yaklaşık 1 karış mesafesinde ve kapağı kaldırıp yada kaldırmadan görüntüdeki yarıkdan istediğiniz şekilde suya erişebilirsiniz. (Erişmekten kastımız art niyetle sabotaj anlamında)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber