Ana Sayfa Eğitim / Sağlık ŞEBİN'İN 75 YATAKLI HASTAHANE İNŞAATI BAŞLADI

ŞEBİN'İN 75 YATAKLI HASTAHANE İNŞAATI BAŞLADI

Yapımı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından üstlenilen 75 yataklı Devlet Hastahanesinin inşaat çalışmaları hızla devam etmektedir.

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2010 Çarşamba 09:36
ŞEBİN'İN 75 YATAKLI HASTAHANE İNŞAATI BAŞLADI

Şebinkarahisar'a yapımı başlayan 75 Yataklı Devlet Hastanesinin A Bloğun Temeli atılmasının ardından direkleri dikildi akabinde B Bloğun temel atılması şu günlerde gerçekleştiriliyor.Şebinhaber.com


ALUCRA DEVLET HASTANESİ NEDEN 15 YATAKLI
Yetkililere Soruyoruz! Bu ilçe Sahipsiz mi? Alucra Devlet Hastanesi daha önceki statüsüne göre 50 (elli) yataklı Alucra Devlet Hastanesi idi. Şimdi ise, 15 yataklı İlçe Hastanesi konumuna getirildi.

Şebinkarahisar İlçesine kurulacak 75 yataklı hastane adına Alucra ve Çamoluk İlçelerindeki Devlet Hastanelerinin küçültülerek İlçe Hastanesi yapılması kabul edilecek izah değildir. Sonra Alucra İlçesi Kelkit Vadisinde Bölge Hastanesi kurulabilecek orta bir ilçedir. Alucra’yı kuşatan Şebinkarahisar, Çamoluk ve Şiran ilçeleri bulunmaktadır. Giresun Dağlarının üzerinde Alucra’ya çok yakınlığı bulunan 150(yüzeli) tane Yayla bulunmaktadır. Bölge Hastanesi yapılması için 1980’li yıllarda Alucra-Şiran Devlet Karayolunun hemen yanında şehir imar planının içinde 7000 metre kare Arsa bağışı yapılmıştır. Hastane arsasına yıllardır Hastane yapılmasını bekliyor.

Biz Şebin'e yapılan hastahaneye karşı değiliz biz ilçemizin hastahanesinin küçültülmesine karşıyız!

Biz 50 yataklı hastahanemizi geri istiyoruz!YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'da Karne Heyecanı

Alucra'da Karne Heyecanı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber