Ana Sayfa Güncel Şebinkarahisar - Şuşehri Yolu Bekliyor

Şebinkarahisar - Şuşehri Yolu Bekliyor

Şebinkarahisar - Suşehri yolundaki 29 kilometrelik "yol genişletme" çalışmaları için Sivas'ta yapılan ihale, aradan geçen yaklaşık 5 aya rağmen sonuçlanmadı.

Giriş Tarihi: 19 Ekim 2016 Çarşamba 16:30
Şebinkarahisar - Şuşehri Yolu Bekliyor

Eller Aya Biz Halen Yaya

6 Haziran 2016 tarihinde ihalesi yapılan Şebinkarahisar - Suşehri yolundaki 29 kilometrelik "genişletme" çalışmalarına ihale sonucuna yapılan itirazlar nedeniyle bir türlü başlanılmadı. Daha önce oldukça
yavaş bir şekilde yolu yapılan Şebinkarahisar - Suşehri yolunda bu kez hiç bir çalışma yapılmadı.

Türkiye'nin her yerinde duble yollar otobanlar yapılırken Suşehri - Şebinkarahisar yolunu kullananlar neden bu yola bir müdahale edilmediğini anlamış değil. Ak Parti iktidarında yol bakımından en mahrum kalan Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk ilçeleri yıllardır bozuk ve rampadan ibaret olan yollara mahkum ediliyor.

Daha önce Eğribel Tüneli ihalesinde karşımıza bu durum Suşehri yolu yapımında yeniden karşımıza çıktı ve kış mevsimine girdiğiniz şu günlerde ilçemize hizmet gelmesi gecikmesini sürdürüyor.

2016/133065 numaralı "(Suşehri - Koyulhisar) Şebinkarahisar Yolu Km:0+000 28+940 Arası Toprak İşleri, Sanat Yapıları ve Üstyapı İşleri" ihalesinde daha önce Yedikardeş Köyüne kadar yapılan Suşehri yolunda,
yapılan yeni ihaleyle birlikte 29 kilometrelik kalan yol da ihale edildi. 6 Haziran 2016 tarihinde Sivas Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü´nde yapılan ihaleyle ilgili olarak bir gelişme bulunmadı. Bunun sebebi ise itiraz sonucu ihalenin sonuçlanamaması.

İhale şartnamesine göre ihaleyi alan firmanın sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde işe başlaması gerekiyor. Ancak ihaleden itibaren 134 gün geçmesine rağmen yolda çivi çakılmadı.

2012 yılında başlayan Şebinkarahisar - ­ Suşehri yolundaki "yolgenişletme" çalışmaları 3 yılda tamamlandı. Yolun yapımı gibi ihalesi de yılan hikayesine dönen yolda uzun yıllar da yapılacağa benzemiyor.

Yine ihale şartnamesinde 700 gün olan 29 kilometrelik Suşehri -Şebinkarahisar yolunda aradan geçen yaklaşık 5 aya rağmen henüz çalışmalara başlanılmaması ihalenin iptal edildiği yönünde soruları akıllara getiriyor.

YORUMLAR
 • yorum2016-10-24 01:41:40ENVER YURTSEVER

  ARKADAŞLAR KENDİMİZE BAKALIM TAMAMEN BİZİM ÖZ PAZARIMIZ OLAN ÇAMOLUK'U KAYBETMİŞİZ BİZ HALA HAVANDA SU DÖVÜYORUZ KARAHİSARDA HİÇBİR SİTE GAZETE BİZDEN BAHSETMEZ KENDİ GÜZEL ŞEYLERİMİZ YOKMU HİÇ DEĞİL SERZENİŞTE BULUNALIM

 • yorum2016-10-19 13:17:36ertugrul bingöl

  yolun genişlemesını ıstemıyoruz guzergahların deyısmessını ve rampaların kaldırılmasını ıstıyoruz neden sıraan kelkıt yolu ucak pisti gıbı neden bızım buralar o şekılde olmuyoıda aynı yolun genısletılmesı acma devlete yazık bırkere yapılıp tam yapılsın ve şuna ınanıyorumkı alucra karısar arassı özellıkle karısar suşehrı arası olan yol genısletılmesın sadece dedıgım gıbı yolun guzergahları deyısmesı gerek saygılar

 • yorum2016-10-19 12:36:39yakup taşbaşı

  Bizim oralar mahrumiyet bölgesi mi doğuya duble yollar yapılıyor bize niye yok

 • yorum2016-10-19 11:42:05m demirağ

  önceki yol şimdi yapılan yoldan yuzbınkere güzeldi tarlalardan aldı topragı yola serıyor cok güzel denetım var sorumluları allaha havale ediyorum.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber