Ana Sayfa Kültür / Sanat Şebinkarahisar Derneği Yücel Kısa ile Devam Dedi

Şebinkarahisar Derneği Yücel Kısa ile Devam Dedi

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinin, Olağan Genel Kurulu Mecidiyeköy katlı otopark konferans salonunda, üyelerin olağanüstü ilgi gösterdiği, adayların ve konuşmacıların görüşlerini demokratik ortamda, seviyeli, olgun ve hararetli bir şekilde dile getirdiği genel kurul, Şebinkarahisar dernekçiğinin güçlü temellere dayanmasını bir kez daha gösterdi.

Giriş Tarihi: 3 Şubat 2011 Perşembe 11:51
Şebinkarahisar Derneği Yücel Kısa ile Devam Dedi

Faaliyet ve Denetleme raporları ile tahmini bütçe okunmasından sonra, yapılan oylamada oy birliği ile yönetim kuruluna gayrimenkul alımı konusunda yetki verildi. AK Parti İstanbul milletvekili Ünal Kaçır, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, HAS Parti Genel idare kurulu üyesi Salih Kaçır, Başkan Yücel Kısa, Derneklerden sorumlu Başkan yrd. Sebahattin Çiftçi, Av. Polat Sabuncu, Şenel Güneş, Seval Ataş, Alattin Bay, Ali Bal, Ruşen Aydeniz, Suşehri dernek Başkanı Celal Deniz, Hayri Bakıcı, Hamza Kuzu, İlhan Avutman ve Sabri Bayraktar düşüncelerini dile getirdiler.

Divan Başkanı Bilal Özdemir, yönetim, denetim raporlarının okunması, görüşülmesi ve oy birliği ile ibralarından sonra, gündemin son maddesi olan yönetim ve denetim kurulu aday listelerini istedi. Divana Yücel Kısa ve Ruhi Yılmaz başkanlığında iki listenin olduğu bildirildi. İki adayın faaliyetlerini tanıtımı için, önce Ruhi Yılmaz kürsüye gelerek faaliyetleri ve projeleri hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Daha sonra Yücel Kısa, yapacakları faaliyetleri hakkında genel kurula bilgi verdi. Yücel Kısa, Ruhi Yılmaz'a daha evvel basın yolu ile yaptığı açıklamalarına eleştiri getirdi. Başkan Kısa, Ruhi Yılmaz derneğe başkan olursa Şebinkarahisar'ı Sivas'a mı bağlayacak ,bunun içinmi çalışacak,dedi.

Yapılan bu eleştirilere ve sitemlere cevap hakkı isteyen Ruhi Yılmaz, yapılan bu açıklamalar hakkında düşüncelerini açıkladı.

Oy kullanılacak listeleri isteyen Divan heyetine vermeyen Ruhi Yılmaz ve yönetimi seçim aday listelerinin,elden masalara dağıtıldığını,üyelere verildiğini söyleyerek,bunun yanlış olduğunu belirterek tepki gösterdiler.

Başkan adayı Ruhi Yılmaz, Yücel Kısa'nın kendisi hakkında Şebinkarahisar'ı Sivas'a bağlayacak sözüne tepki  göstererek,cevap hakkı istedi.

Divan başkanından Cevap hakkı alan Ruhi Yılmaz ,kimliğini göstererek,bu kimliği Türkiye Cumhuriyeti verdi.Benim Şebinkarahisarlılığımı kimse sorgulayamaz,ben herkesten fazla memleket sevdalısıyım,ben Şebinkarahisarı çok seviyorum,bu sevgi ömür boyu sürecek,diyerek adaylığını geri çektiğini söyledi. .
Daha sonra tek liste halinde yapılan seçimde, genel kurul üyeleri tüzük gereği oylarını kullanarak seçim sonucu belli olmuş oldu. Yüksek katılımlı oyların tamamını alan Yücel Kısa ve ekibi iki senelik faaliyet dönemine tekrar güven tazeleyerek başlamış oldular.


YENİ YÖNETİM KURULU (ASİL)

YÜCEL KISA... Başkan
HAKAN ÖZBAY
MEHMET ŞİMŞEK
SEBAHATTİN ÇİFTÇİ
EROL KAYIKÇI
EKREM ÇİFTÇİ
REMZİ SATICI
ERTUĞRUL KÜÇÜK
SELİM ÇİFTÇİ
ŞAZİYE GÜLTE
ELVAN TURAN


YÖNETİM KURULU YEDEK

HÜSEYİN YENİAD
ALİ SÜTÇÜ
YILMAZ KOÇ
İMRAN TURNA
MUSTAFA TÜRKYILMAZ
İBRAHİM TAŞ
SALİH ASİL
ABDULLAH KARANCI
DOĞAN ÇİFTÇİ
HASAN BAYRAM
SEZER KARAKUŞ

DENETLEME KURULU ASİL

ÜNSAL AKGÜN
DURSUN AVCI
MUSTAFA KOCA

DENETLEME KURULU YEDEK

NURETTİN ABAY
GÜRSEL EKİNCİ
HASAN DEMİRALP

Yönetim, denetim kurulu asil ve yedek üyeleri hep birlikte çalışma yapacaklarını belirttiler.

Şebinmedya
Sadi Toygar
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber