Ana Sayfa Yöremizden Şebinkarahisar Meydan Çalışması Başladı

Şebinkarahisar Meydan Çalışması Başladı

Şebinkarahisar Belediyesi'nin başlattığı yeni Meydan Projesi için başlatılan çalışmalarda 2.Atatürk Çarşısı binasının yıkım çalışmaları sona erdi.

Giriş Tarihi: 31 Mayıs 2017 Çarşamba 13:07
Şebinkarahisar Meydan Çalışması Başladı

Fiziki ömrünün tamamlandığı belgelenen 2. Atatürk Çarşısında eski hastane yönünden çalışmalar başladı. Çarşamba günü sabah saatlerinde başlayan çalışmalarda yüklenici firma 3 gün içerisinde binayı yıktı. Yıkım çalışmalarında da hiç zorlanmadan parçalandığı gözlemlenen beton blokların yıkım çalışmalarını da çok sayıda kişi izledi.

Yaklaşık 30 yıl önce yapılan binanın devam eden yıkım çalışmalarının kısa sürede tamamlanması 1 hafta sürmesi beklenirken yıkım çalışmaları esnasında çevrede güvenlik önlemleri alındı. Alınan önlemlerde binanın yakım çalışmaları esnasında bina önündeki yolun bir kısmı araç trafiğine kapatılıyor.

Belediye Başkanı Şahin Yılancı, yeni yapılacak meydan ile ilgili olarak şu ifadeleri kullanmıştı:

"İçerisinde yaklaşık 30 adet iş yerinin yanı sıra yeşil alan ve gezinti alanları ile süs havuzları, tören alanı  ve birçok etkinliklerin de yapılacağı açık alanın olduğu Kent Meydanı Projesi'ne başlandı. Projenin 2018 yılı içerisinde bitirilerek halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Tamamlanıp bittiğinde inşallah bölgenin en büyük ve en modern meydanına kavuşan ilçemiz bu güzellikleriyle anılacak."

Yeni Şebinkarahisar

YORUMLAR
  • yorum2017-06-05 12:09:13Mehmet

    Alucra mısın siyaseti maşallah alucrayı bitirdi ya yazılacak söylenilecek çok şey var da Belediyesi siyaseti gitsinler belediyecilik dersi alsınlar ya güzelim memleketi bitirdiler yazık valla yazık o paralar nasıl geçiyor midenizden Allah korkusu hiç mi yok çok yazık Acınacak haldesiniz

  • yorum2017-05-31 05:54:35Ahmet

    proje nasıl bilmiyorum ama bence camiide yiksinlar yerine şöyle çift minareli altı otopark üstü dükkan en ustude Camii Çevresi yeşil alan bahçe süper olur Şebinkarahisar` a bi Camii şart

  • yorum2017-05-31 05:19:39M.Semih BIYIKÇI

    Alucra Belediyesi gidip Belediyecilik dersi alsın. Bağcılar Belediyesine yaptırdığı birde Nurettin Caniklinin adını verdiği meydanına bakımsızlıktan köpek yavrularından girilmiyor. Yazık memleketime eller yapıyorda şunu bi bizim Alucradakiler beceremiyor.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çamoluk'ta 300 Dekar Alana Siyez Buğdayı Ekildi

Çamoluk'ta 300 Dekar Alana Siyez Buğdayı Ekildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber