Ana Sayfa Genel Şebinkarahisar-Suşehri Yolu Nezaman Yapılacak?

Şebinkarahisar-Suşehri Yolu Nezaman Yapılacak?

Şebinkarahisar - Suşehri arasında 29 kilometrelik yol yağım ihalesinin ilk yapıldığı günden bu güne kadar 1 yıl, 7 ay geçti.

Giriş Tarihi: 31 Aralık 2017 Pazar 13:43
Şebinkarahisar-Suşehri Yolu Nezaman Yapılacak?

Yapılan itirazlar ihalenin sonuçlanmasını geciktirdi, ancak geçtiğimiz yaz aylarında ihaleyi alan firmanın kesinleşmesinden sonra sözleşme dahi imzalanmasına rağmen henüz yol çalışmalarına başlanılmadı.

Şebinkarahisar - Suşehri yolundaki 29 kilometrelik "yol genişletme" çalışmalarına başlanılmadı.

İlk ihalesi 1 yıl, 7 ay önce 6 Haziran 2016 tarihinde yapılan Şebinkarahisar - Suşehri yolundaki 29 kilometrelik "genişletme" çalışmalarına ihale sonucuna yapılan itirazlar nedeniyle gecikmesine neden olmuştu. Ancak yaşanan bu gecikmenin 1.5 yılı aşması tepki çekmesine neden oluyor.

Daha önce yolun belirli kısımlarında başlayan yol genişletme çalışmaları da oldukça uzun sürmüş vatandaşların tepkisini çekmişti. Yol yapımının uzun sürmesinden sonra, şimdi 29 km´lik kısımda yapılacak Toprak İşleri, Sanat Yapıları ve Üstyapı İşlerinin ihalesinin yaz aylarında sonuçlanmasına rağmen yapımına başlanılmaması tepkilere neden oluyor.

İlk olarak 6 Haziran 2016 yılında ihaleye çıkan Şebinkarahisar - Suşehri yolundaki 29 kilometrelik kısmında, yapılan itirazlar ihalenin sonuçlanmasının gecikmesine neden olmuştu. Yaşanan bu gecikmelerin ardından  Ağustos ayında ihaleyi alan firmayla  Karayolları arasında sözleşme imzalanmasına rağmen aradan geçen sürede yolda herhangi bir çalışma yapılmamasıyla "Daha neyi bekliyorlar" sorularına neden oldu.

Yapılan ihalede, sözleşmenin süresi 21.08.2017 tarihinde başlayıp, 22.07.2019 tarihinde tamamlanması olarak belirtilirken, Denizler Grup ile Hi-Ka İnşaat firmalarının iş ortaklığında yapılacak olan 29 km´lik yolda çalışmaların ne zaman başlayacağı bilinmiyor.

Şebinkarahisar - Suşehri arasındaki yolun yapımı gibi ihalesi de yılan hikayesine dönerken, uzun yıllar süreceği tahmin ediliyor.

YORUMLAR
  • yorum2017-12-31 08:48:45Yusuf Saraçoğlu

    Tabiki hiç bir zaman yapılmayacak 15 senede Şebinkarahisar Alucra ve Çamoluk ilçelerine verilen sözlerin bir çoğu tutulmadı ve tutulmayacak seçim yatırımı olarak söz verilir seçim biter memleket unutulur

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Onur Hoca Veda Etti

Onur Hoca Veda Etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber