Ana Sayfa Yöremizden Şebinkarahisar Veterinerlik Fakültesi YÖK'te

Şebinkarahisar Veterinerlik Fakültesi YÖK'te

Giresun Üniversitesi “Basın Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı” Piraziz'de yapıldı.

Giriş Tarihi: 20 Ekim 2017 Cuma 10:13
Şebinkarahisar Veterinerlik Fakültesi YÖK'te

Giresun merkez ve ilçelerindeki basın mensuplarının katıldığı toplantıda, Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun, son bir yıl içerisinde üniversite olarak gerçekleştirdikleri faaliyetler ve hayata geçirilmesi planlanan projeler hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.

Şebinkarahisar Veterinerlik Fakültesine Çok Yakın

Üniversite ile ilgili genel bilgileri aktardıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Rektör Coşkun, Şebinkarahisar Anadolu Ajansı ve Şebinmedya haber Muhabiri Gülsen Akyol Mutlu 'nun Şebinkarahisar MYO, Öğrenci kayıtlarındaki azalmayı ve diğer sorunlarını sordu, Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun cevapladı.

Prof. Dr. Cevdet Coşkun açılamasında şöyle dedi. "Bulunduğu yer ve konum bakımından Şebinkarahisar Meslek Yüksek Okulu, Giresun Üniversitemizin Kampusu'ndan çok daha büyük ve güzel bir yerde. Şebinkarahisar geçmişinde vilayet olan bir ilçemiz. Hala vilayet olma talebi olduğunu biliyoruz. Çok güçlü bir lobisi var. Okul binalarının yapılmasında olduğu gibi, ihtiyaçlarını da tek bir ağızdan hareket ederek gideriyorlar. Bunu takdir etmemek mümkün değil. Meslek Yüksek Okulundaki kan kaybına gelince, bu sorun Türkiye genelinde bazı bölümlerin doluluk oranlarının düşmesinden kaynaklanmaktadır. Bu sadece Şebinkarahisar'la ilgili bir konu değil. Ancak bunu telafi etmek, Şebinkarahisar'a yeni bir fakülte kurulması için üniversite senatomuzdan bir karar alarak bunu senatodan geçirdik. Sadece YÖK'te onay bekliyor. Onay çıktığında Şebinkarahisar Veterinerlik Fakültesi'ni açarak öğrenci açığını telafi edeceğiz. Biz Şebinkarahisar'ı Eğitim merkezi haline getirmek için gayret ediyoruz. Bu konuyu Şebinkarahisar'ın tüm kurumları ile paylaştık. Siyasi kanaldan ve diğer yollardan bu işin takibindeyiz" diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR
  • yorum2017-10-23 01:16:23ÇETİN ÇETİN

    Yerleşim alan genişletilmesi bakımından Alucra çok çok müsait..devletin göçü engelleme politikası odaklandığını herkes biliyor...bu benzeri nedenlerle..güncel fakülte,tavuk,et tesisleri vs...gibi devlet yatırımları diğer ilçelere olduğu gibi Alucraya da yakışır..hemde fazlası ile..Alucraya hizmette odaklanmak..bu işi bitirir...engel ne anlamakta zorlanıyoruz..zorlanıyoruz niçin..her türlü şartlar mevcut..helva yapacak ustalar da mevcut...ama bir türlü helva yapılmamakta...niçin...

  • yorum2017-10-21 05:24:14elif

    çok iyi olur,çook geç kalınmıştı!

  • yorum2017-10-20 14:51:18Yusuf Saraçoğlu

    Sayın Nurettin Canikli Alucra ya verdiği tüm sözleri Şebinkarahisara yapıyor gerçekten çok yazık alucralimisin yoksa Alucra düşmanımi ama bu milletin uyandığı gün sizin de tarihe gomuldunuz gündür

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şebin'de 65 Milyon Yıllık Fosil Bulundu

Şebin'de 65 Milyon Yıllık Fosil Bulundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber