Ana Sayfa Yöremizden Şebinkarahisar'a Huzur Evi Açılıyor

Şebinkarahisar'a Huzur Evi Açılıyor

Şebinkarahisar'da yurt olarak kullanılmasına karar verilen ancak daha sonra Özel Yaşlı ve Engelli Bakım Merkezi olarak kullanılacak olan binanın ihalesi yapıldı.

Giriş Tarihi: 14 Şubat 2017 Salı 20:19
Şebinkarahisar'a Huzur Evi Açılıyor

İlçemiz Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Taş Mahallesindeki eski Fatih İlkokulunun yerine yapılan Yaşlı ve Engelli Bakım Merkezi´nin ihalesi  Şebinkarahisar Malmüdürü makam odasında yapıldı.  7 Şubat 2017 Salı günü yapılan ihaleyi Özel Giresun Engelli Bakım Merkezi kazandı.

Edinilen bilgilere göre 99 bin 500 TL´lik ilk yıl kirala bedeli ile yapılan ihale sonucunda Özel Giresun Engelli Bakım Merkezi ihaleyi kazandı. Buna göre Özel Giresun Engelli Bakım Merkezi 5 yıl süre ile Taş Mahallesindeki Yaşlı ve Engelli Bakım Merkezi binasının işletmesini yapacak. İhaleyi alan Özel Giresun Engelli Bakım Merkezi yetkililerinin önümüzdeki hafta ilçemize geleceği ve binayı teslim alacağı öğrenilirken kayıt işlemlerine de yaklaşık 3 hafta içerisinde başlanacağı öğrenildi.

İlçemizdeki öğrenci barınma hizmetinin sağlanması için 2010 yılında Şebinkarahisar Kaymakamlığı tarafından yapılan girişimler sonucu Ortaöğretim Öğrenci Yurdu Projesi olarak hayata geçirilen ve Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonrasında proje için 2.250.000.000 TL kaynak tahsisi sağlanarak yapılan 200 kişilik yurt binası, oluşan ihtiyaçlar doğrultusunda geçtiğimiz yıl Yaşlı ve Engelli Bakım Merkezi olarak hizmet vermesi kararlaştırılmıştı.

İSTİHDAM SAĞLAYACAK

İlçemizde ilk kez açılan yaşlı ve engelli bakım merkezi ile birlikte hemşehrilerimizin de istihdamı sağlanacak. Daha önce Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan Yaşlı ve Engelli Bakım Kursunda belgelerini alan vatandaşların istihdamı sağlanacak.  Mart ayı başında kayıt yaşlı engelli vatandaşlarımızın  kayıtlarına başlanacağı öğrenilen Özel Yaşlı ve Engelli Bakım Merkezi´nde bu süre içerisinde yaklaşık 50 kişinin de istihdam edilmesi bekleniyor.

YORUMLAR
  • yorum2017-09-26 03:47:19Mustafa Yıldız

    Güzel hizmetler bunlar daha çok yatırım yapılması gerekiyor en başta yol .

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çamoluk'ta 300 Dekar Alana Siyez Buğdayı Ekildi

Çamoluk'ta 300 Dekar Alana Siyez Buğdayı Ekildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber