Ana Sayfa Güncel Şebinkarahisarlı Hemşehrimize Önemli Görev

Şebinkarahisarlı Hemşehrimize Önemli Görev

02.11.2000 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilen Şebinkarahisarlı hemşehrimiz Sedat Bakıcı 25.04.2011 tarihinde Yargıtay Büyük Genel Kurulu'nca 8.Ceza Dairesi Başkanlığına seçilmiştir.

Giriş Tarihi: 6 Mayıs 2011 Cuma 09:27
Şebinkarahisarlı Hemşehrimize Önemli Görev
SEDAT BAKICI'nın Özgeçmişi;

"17.12.1951 tarihinde Giresun'da doğmuştur. Trabzon Lisesini bitirmiş, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1973 yılında mezun olduktan sonra, askerliğini Isparta'da kısa dönem yedek subay olarak yapmıştır. İstanbul hâkim adayı olarak mesleğe başlayan Bakıcı; sırasıyla Şanlıurfa, Yahyalı, Eskipazar Hâkimliği ve Yargıtay Ceza Genel Kurulu Tetkik Hâkimliği görevlerinde bulunmuştur.02.11.2000 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilen Sedat Bakıcı, halen Yargıtay Onbirinci Ceza Dairesi Üyesi ve Yargıtay Yayın Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmekte iken 25.04.2011 tarihinde Yargıtay Büyük Genel Kurulu'nca 8.Ceza Dairesi Başkanlığına seçilmiştir. İngilizce bilen Bakıcı, 2006 yılında Ankara Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümünü bitirmiştir.

"Devlet İdaresi Aleyhinde Cürümler-Açıklamalı Zimmet İrtikâp veadlı eserleri ile yayımlanmış yetmişi aşkın  Rüşvet Suçları", "Genel Adap ve Aile Düzenine Karşı Cürümler", "TCK-CMUK-CİK", "Ceza ve Yargılama Usulüne İlişkin Temel Kanunlar", "Hukuk ve Yargılama Kanunları ile Gayrimenkul Mevzuatı'", "Olaydan Kesin Hükme Kadar Ceza Yargılaması ve Ceza Kanunu  Genel Hükümler", "Gıda Maddelerine İlişkin Suçlar", "Kolluk Mevzuatı'", "Ceza ve Yargılama Hukuku Mevzuatı (3 cilt)'", "Ceza Kanunu-Genel Hükümler", "Tiotlu-İçtihatlı  TCK-CMUK-CİK", "5237 sayılı Yasa Kapsamında Ceza Hukuku Genel Hükümleri", "5237 sayılı Yasa Kapsamında Ceza Hukuku Özel Hükümleri (4 cilt)'", "İçtihadı Birleştirme ve Ceza Genel Kurulu Kararlarıyla TCK, CMK, CGTİK" mesleki araştırma ve inceleme yazısı bulunmaktadır.

Çeşitli yasa komisyonlarında, çalıştayda görev alan, çok sayıda ulusal ve uluslararası seminer, sempozyum ve panelde tebliğ sunan ve 1990 yılından beri Adalet Akademisi öğretim görevlisi olarak görev yapan Bakıcı, bir süre Polis Akademisinde de bu görevi sürdürmüştür. "Yargının Ana Sorunları ve Çağdaş Konumu"ile "Devletin Gençliğe Bakış Açısı Ne Olmalıdır?'" konulu yarışmalarda ödül almıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır."

Şebinmedya
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber