Ana Sayfa Siyaset Şebinkarahisarlılar İllik İçin Verilen Sözleri Hatırlattı

Şebinkarahisarlılar İllik İçin Verilen Sözleri Hatırlattı

Şebinkarahisarlılar Giresun Milletvekili ve aynı zamanda Akp Grup Başkanvekili Nurettin Canikli'den illik için verilen sözlerin tutulmasını bekliyor.

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2011 Cumartesi 23:07
Şebinkarahisarlılar İllik İçin Verilen Sözleri Hatırlattı

Son günlerde bazı ilçelerin il olacağı konusu tartışmaya açılırken İlliği elinden alınan Şebinkarahisar'da yıllardır verilen illik sözü için açıklama bekliyor.

Kelkit Vadisi Medya Birliği Başkanı Sadi Toygar'ın Şebinkarahisar Ceviz Festivalinde Nurettin Canikli'ye illik noktasında sorduğu soru ve cevabını tekrar hatırlatıyoruz.

Toygar: Sayın vekilim Şebinkarahisarlıların en büyük hayali ve özlemi İLLİK hakkının tekrar iadesi, bu konuda, sizin hükümet ve milletvekilleriniz bir kanun maddesi ile bu çok önemli konuyu, ne zaman gündeme getirecek.

Canikli; ''İlk günden itibaren onu söylüyoruz, yine tekrar ediyorum, Türkiye'nin gündemine yeni illik konusu geldiği zaman, ilk İL olacak yer Şebinkarahisar'dır''.  O da gündeme gelirse, baştan beri söylüyoruz.   Doğal olarak Türkiye'nin gündemine gelirse, bizde desteğimizi sunarız.  Türkiye'nin gündemine illik konusunu bizim getirmemiz imkanımız dahilinde değil, ama geldiği zaman ilk il olacak yer burasıdır.

Faktörleri var, bir sürü değişik konular var, illik konuları gündeme gelirse tekrar söylüyorum ilk il olacak yer Şebinkarahisar olur" dedi.

Yaptığı icraatlarla, seçim bölgesinde seçmene güven veren ve verilen sözler için ''ne söz verdiysek,onu yapıyoruz'' diyerek, hizmetlerin temelini atan ve açılışını yapan, sayın Nurettin Canikli,bu sözünü tutacağından eminiz, çünkü ona güveniyoruz.

Bu verilen sözler şu an gündemde olan İLLİK konusunu tekrar gündeme taşıdı. Sayın Canikli'nin bu sözün arkasında duracaktır. Bundan eminiz..!

''Türkiye'nin gündemine yeni illik konusu geldiği zaman, ilk İL olacak yer Şebinkarahisar'dır.''.

Şebinkarahisarlılar destek bekliyor. Canikli bu konuda gereğini yapacaktır. Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisarlılar olarak bekleyip göreceğiz.Sadi Toygar
Kelkit Vadisi Medya Birliği
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber