Ana Sayfa Yöremizden Şebin'liler Acemi Birliği İstiyor

Şebin'liler Acemi Birliği İstiyor

Şebinkarahisar'da acemi birliği için nabız yoklanıyor.

Giriş Tarihi: 1 Ağustos 2017 Salı 09:11
Şebin'liler Acemi Birliği İstiyor

Şebinkarahisar´ın yerel gazetelerinde Yeni Şebinkarahisar gazetesi ilçeye kurulabilecek askeri acemi birliğinin ilçe ekonomisine yapacağı katkıları gündeme alarak tarihi bir fırsatı aralamak istediklerini belirtti.

Gazetenin haberi şöyle:

Yıllardır Şebinkarahisar´da kurulması istenen ve Nurettin Canikli´nin Milli Savunma Bakanı olmasıyla askeri birliğin kazandırılması için yeni bir şans doğdu.

2013 yılında ilçemizde gündeme getirdiğimiz askeri birlikle ilgili olarak bu güne kadar somut bir adım atılamazken geçtiğimiz hafta değişen Bakanlar Kurulunda Nurettin Canikli´nin Milli Savunma Bakanı olmasıyla ümitler yeniden yeşerdi.

İlçemizde artan göçle birlikte bu göçün durdurulması kapsamında büyük bir yükü kaldırabilecek olan askeri birlik şehrimiz ekonomisine can
katacak şekilde hayata geçirilmelidir.

Yıllardır Şebinkarahisar´ın beklentisi olarak dile getirilen, eğitim sahaları ve birliklerin ilçemize kazandırılması için siyasilerin girişimde bulunarak Milli Savunma Bakanı Alucralı hemşehrimiz Nurettin Canikli´nin desteğini alması gerekiyor.

İlk olarak 2013 yılında girişimde bulunan emekli öğretmen Recep Ertürk´ün Milli Savunma Bakanlığına yazdığı dilekçeye olumlu yanıt alınamamıştı.  Canikli´nin Milli Savunma Bakanı olmasından sonra ilçe ekonomisini düzeltmek ve ilçemize acemi birlik kazandırmak makus talihimizin de düzelmesine katkı sağlayabileceği gibi artan göç oranını da düşürmüş olacak.

Şebinkarahisar´ın ekonomisine can katacak şekilde hayata geçirilmesi gereken acemi birlik konusunda ilçemizin siyasi temsilcilerinin de konuya ağırlık vermesi gerekiyor. İlçemize acemi birliğinin kurulması, göç veren ilçemizin, göç almasına da olanak sağlayacak.

Öte yandan büyük kentlerde il merkezlerinde bulunan askeri birliklerin ilçelere dağıtılması konusu ulusal basında da yer alırken Şebinkarahisar için de bir fırsat olabileceği gazetemizde gündeme getirilmişti.

YORUMLAR
 • yorum2017-11-20 23:39:01Aynur

  Alucralıların bu konuda ağırlığını koyup ilçemize Acemi Birliğin kurulmasında baskı yapmaları gerekli. Şebinkarahisarlılar kadar yokmuyuz yaa! Uyumayı bırakın yeter artık! Sayın Bakanımızda bir zahmet bu konuda Alucraya Destek olsun!

 • yorum2017-08-03 08:04:27Alucra

  Alucra dururken Şebin'e verirse işte ozaman taşlar yerinden oynar

 • yorum2017-08-01 09:45:16Yusuf Saraçoğlu

  Alucramıza yıllar önce tanınan fırsatı geri çevirenler ve bugün bu hizmet ile gelişmeyi büyümeyi hedefleyen Şebinkarahisarlilar! gerçekten Alucra, Alucra değil artık üzülüyor insan haliyle.

 • yorum2017-08-01 09:01:51Leyla Gedük

  Çok güzel olur degerli kardeşim Nurettin Canikli rabbim güzel hizmetler yapmayı nasip etsin inş amin.s Selametle

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çamoluk'ta 300 Dekar Alana Siyez Buğdayı Ekildi

Çamoluk'ta 300 Dekar Alana Siyez Buğdayı Ekildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber