Ana Sayfa Genel Şehidin Çocuğu İçin Makam Aracını Gelin Arabası Yaptı

Şehidin Çocuğu İçin Makam Aracını Gelin Arabası Yaptı

Batman'ın Gercüş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Eski Alucra Kaymakamımız Ünal Koç, nikahını kıydığı şehit çocuğu için makam aracını gelin arabası yaptı.

Giriş Tarihi: 30 Kasım 2017 Perşembe 08:58
Şehidin Çocuğu İçin Makam Aracını Gelin Arabası Yaptı

Batman'ın Gercüş Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Kaymakam Ünal Koç, nikahını kıydığı şehit çocuğu için makam aracını gelin arabası yaptı.

İçişleri Bakanlığınca yapılan görevlendirmenin ardından Gercüş Belediye Başkan Vekili olarak hizmet yürüten Kaymakam Koç, ilçenin özlemle beklediği projeleri hayata geçirirken, vatandaş odaklı çalışmalar da yürütüyor.

Koç, Siirt'te Mava Dağı bölgesinde geçen yıl 27 Ekim'de terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen operasyonda şehit düşen Batmanlı 6 çocuk babası 47 yaşındaki güvenlik korucusu Kadri Yıldız'ın oğlu Faris Yıldız ve nişanlısı Aysel Aydın'ın düğün törenleri için makam aracını gelin aracı olarak tahsis etti.

Koç'un şoförü, makam aracı ile ilçeye bağlı Mağaralı köyündeki evlerinden Yıldız ve nişanlısı Aydın'ı alarak düğün töreninin yapıldığı Gercüş Spor Salonuna getirdi. Çiftin nikahını da çok sayıda davetlinin katıldığı törende Belediye Başkan Vekili Koç, kıydı. Bunun, Kaymakam Koç'un belediye başkan vekili olarak kıydığı ilk nikah olduğu öğrenildi.

"İyi günde de kötü günde de ailelerinin yanında yer almak istiyoruz"

Kaymakam Koç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vatan savunmasında canlarını seve seve veren şehitlere olan borcun hiçbir şekilde ödenemeyeceğini belirterek, onların hatırasını yaşatmak için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Bu mutlu günlerinde şehit ailesinin yanında olmak istediklerini dile getiren Koç, "Belediye olarak her zaman şehit ailelerimizin ve gazilerimizin yanındayız. Onları desteklemeye çalışıyoruz. Şunu çok iyi biliyoruz ki; burada rahatça oturabiliyorsak, bu onların sayesindedir. İyi günde de kötü günde de onların ailelerinin yanında yer almak istiyoruz. Bugün de şehidimizin çocuğunun düğününü yaptık" diye konuştu.

"Zaten Bu Araç Onların Aracı"

Koç, makam aracını çift için tahsis ettiğini dile getirerek, "Zaten bu araç onların aracı, bu, devletin yani onların parası. Bu nedenle onlara tahsis ettik. Elimizden geleni yapmaya, onları bir nebze de olsa mutlu etmeye çalışıyoruz. Eğer mutlu edebildiysek ne mutlu bize. Belediye olarak şehit aileleri ve gazilerimizin yanında yer almaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Damat Yıldız da düğün töreninde mutluluğunun ikiye katlandığını belirtti.

"Devletimizin temsilcisi Kaymakam ve Belediye Başkanımız Ünal Koç, düğünümün organizasyonunda tüm masrafları belediye olarak karşıladı" diyen Yıldız, bu mutlu günlerinde yanlarında olan Belediye Başkan Vekili Koç'a teşekkür etti.

Mevlit okutulan düğünde pasta kesildi, davetlilerle hatıra fotoğrafı çekildi.

YORUMLAR
  • yorum2017-12-11 11:38:56Aziz Saraçoğlu

    sayın kaymakam ünal koç beyle 2009 yılında ilk muhtarlığımda Aktepe'ye güzel hizmetler yaptık Allah yolunu açık etsin selam ve saygılarımla

  • yorum2017-11-30 05:23:00İlyas Zoroğlu

    Saygı değer kaymakamım ilçemizde kaldığın süre içerisinde müftü vekili olarak görevde bulundum.sizden çok çok memnunum. İyi işler yaptığınıza inanıyorum. Allah geleceğininizi hayırlı etsin. Saygılar sunarım

  • yorum2017-11-30 00:54:25Alucra Esnafı

    Alucraya son 10 yılda gelipte efsane olan gönüllerde yer bırakan çok çalışkan bir Kaymakamdı. Hafızalarımızda çok güzel hatıralara yer bıraktı. Kendisini tanımak, birlikte ilçemize hizmet etmek benim için büyük bir onurdur. Kaymakamlık sınavını birincilikle kazanan böylesine çalışkan birinin ilçemizde hizmet etmeside büyük bir şanstı. Şimdi Gevaş'ta, çok şanslılar. Sayın Kaymakamımızı tekrar tebrik eder, bu onurlu davranışından dolayıda kutlarım. Bahtı yolu açık olsun.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Giresun Vakfından Eğitime Destek

Giresun Vakfından Eğitime Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber