Ana Sayfa Kültür / Sanat SEVGİNİN OLDUĞU YERDE BAŞARI VARDIR

SEVGİNİN OLDUĞU YERDE BAŞARI VARDIR

Alucra Çamlıyayla köyü sosyal yardımlaşma derneği yönetim kurulu yaptıkları etkinliklerle İlk olmaya ve ilgi odağı olmaya devam ediyorlar. Toplumdan da takdir topluyorlar. Dernek başkanı Orhan Bektaş, başarılarının sırrını anlattı.

Giriş Tarihi: 3 Ocak 2010 Pazar 19:15
SEVGİNİN OLDUĞU YERDE BAŞARI VARDIR


Mustafa Küçük,Alucra Çamlıyayla sosyal yardımlaşma derneği 50.yıl gecesinde,yöresel türkülerle davetlilere unutamayacakları bir gece yaşattı.. Bu gecenin yankıları hala devam ederken Çamlıyayla sosyal yardımlaşma derneği adına başkan Orhan Bektaş, 50.yıl gecesine katılan hemşerilerine, davetlilere ve Şebinmedya’ya desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Orhan Bektaş;Hakikaten gecemiz muhteşem oldu, bu kadar yankı yapacağını tahmin ediyordum, gerçekten çok güzel bir gecemiz oldu, bir sürü takdir mesajları geldi. Programa destek veren özellikle Şebinmedya ekibine, sanatçı Mustafa Küçük’e teşekkür ediyorum. Oranın güzelliği kalabalık ile oldu, sevgiyi insanlara aşılarsanız, sevgi olduğu müddetçe her kapı açılır, sevgi oldu mu her şey kolaylıkla olur. İnsanlara önce kendimizi sevdirmeye,derneğimizi sevdirmeye uğraştık. Dolayısı ile  insanların birbirlerini sevmesiyle başarıya ulaşırsınız. Oraya o kadar kalabalığın gelmesi hemşerilerimizin birbirlerine kenetlenmesi ile olmuştur.


Mekan daha büyük olsaydı,yine orayı doldururduk. Çamlıyayla köyünün yarısı bile yoktu orada,yaptığımız etkinliği,bundan sonra öbür derneklerimiz bizleri örnek olarak alacaklardır.Ne mutlu bize dernekleri tetikleyebiliyorsak ve dernekçilik budur diyebiliyorsak. Görevde kaldığımız sürece, başka kulvarlarda örnek olmaya devam edeceğiz. Alucra ve diğer yöre derneklerimiz Çamlıyayla derneğinin faaliyetlerini takip etsinler ve sitemizi ve yöre medyasını izlesinler. Öncelikle yönetim kurulumuza çok güveniyorum, aktif, zinde ve çalışkan bir yönetim var. Haftalık programlarımız aksatmadan, birbirini seven ve sayan yönetim kurulundaki arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.


Neticede insanları seven arkadaşlar bir araya gelerek, yönetim kurulunda yoğun olarak çalışıyoruz. Geçmişten bugüne gelince sivil toplum örgütleri arasında Çamlıyayla derneğinin ayrıcalığı her zaman öne çıkmıştır “Ekonomik nedenlerle insanlar doğdukları yeri bırakıp doydukları yere geldiler.


Doğduğumuz yerlere vefa borcumuz var. Bunun için de gurbetteki hemşerilerimizin ve sivil toplum kuruluşlarının gayretleri ile doğduğumuz yerlere vefa borcumuzu ödememiz gerekiyor.”  ‘’Çamlıyayla olarak mutluyuz, bizleri yalnız bırakmayan hemşerilerimizle biz daha güçlüyüz’’ Katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum dedi.


Çamlıyayla köyü muhtarı ve Alucra Muhtarlar birliği başkanı Kazım Sivritepe:


Dernek yönetiminin,kadınlar kolunun ve toplumun büyük desteği oldu bundan dolayı memnunuz,destek veren hemşerilerimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.Bu tür etkinliklerin sürekli olması gerekir. Çünkü bunlar bir kaynaşmadır.Toplumların bunlara ihtiyacı var.


Derneklerimizle diyalog içinde hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Özellikle gecede muhtar arkadaşlarıma, selam gönderemedim, sizin aracılığınız ile bütün Şebinkarahisar ve Alucra’daki muhtar arkadaşlarıma ayrı ayrı selam ve sevgilerimi gönderiyorum,dedi. Başkan ve muhtar,bütün hemşerilerinin ve yöre insanın yeni yılını kutlayarak,başarı,sağlık ve mutluluklar dilediler.

 


Röportaj: Sadi Toygar
Resimler: Metin Ruşen

Sebinmedya
www.camliyayla.org

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber