Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Şevket Canikli İHO’ya Beyaz Bayrak

Şevket Canikli İHO’ya Beyaz Bayrak

İlçemiz Şevket Canikli İmam Hatip Ortaokulu "Beyaz Bayrak" ile ödüllendirildi.

Giriş Tarihi: 4 Nisan 2017 Salı 18:58
Şevket Canikli İHO’ya Beyaz Bayrak

İlçemizim en başarılı okullarından biri olan Şevket Canikli İmam Hatip Ortaokulu "Beyaz Bayrak" ile ödüllendirildi.

Okulların temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde denetlenmesi,okul sağlığının iyileştirilmesi hususunda teşvik edilmesi için uygulanan projede gerekli kriterleri karşılayan okulumuz "Beyaz Bayrak ve Sertifika" ile ödüllendirildi.

Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlıkları tarafından, okulların temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi amacıyla yürütülen proje çerçevesinde temizlik açısından 100 üzerinden 90 puan alan okullara "Beyaz Bayrak" verilmektedir. Şevket Canikli İmam Hatip Ortaokulu'da 100 üzerinden 97 puan alarak Beyaz Bayrak almaya hak kazanmıştır.

İlçemizde ilk olarak geçen yıl Halis Akmen Çok Programlı Anadolu Lisesi "Beyaz Bayrak" alarak bir ilke imza atmıştı. Bu yılda ilçemizde Beyaz Bayrak alan ikinci okul olan Şevket Canikli İmam Hatip Ortaokulu yöneticilerini ve temizlik personelini kutluyor, çocuklarımızın tertemiz ve hijyenik ortamlarda eğitim görmelerini sağlayıp, bunu resmi olarak da tescilledikleri için her iki okulumuza da teşekkür ediyoruz.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fevzi Çakmak'lı Gençlerden Örnek Davranış

Fevzi Çakmak'lı Gençlerden Örnek Davranış

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber