Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Şevket Canikli'de Meslek Tanıtım Günleri

Şevket Canikli'de Meslek Tanıtım Günleri

Şevket Canikli İmam Hatip Ortaokulu Meslek Tanıtım Günleri etkinliği adı altında ilk davetlileri Alucra İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih EŞGÜNOĞLU oldu.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2016 Cuma 10:32
Şevket Canikli'de Meslek Tanıtım Günleri

Şevket Canikli İmam Hatip Ortaokulu Rehberlik öğretmeni Mesut Yılmaz SARIHAN, meslek tanıtımın amacının öğrencilerde farkındalık oluşması ve kendilerine hedef belirlemelerinin çok önemli olduğunu, bu yüzden meslek tanıtımın ve bu tanıtımın meslek sahiplerininin yaşantılarıyla anlatmasının daha verimli olacağını söyleyedi.

Meslek tanıtımında konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih EŞGÜNOĞLU, Şevket Canikli İmam Hatip Ortaokulu´nda 7. ve 8. sınıflarla buluştu. Sosyal Bilgiler Öğretmeni Eda ÇECE'nin karşılama konuşmasının ardından Fatih EŞGÜNOĞLU çocuklarla hoş bir sohbet gerçekleştirdi. Kendi hayatından ve zorluklardan bahseden Fatih EŞGÜNOĞLU öncelikle Alucra'lı olduğunu ve ilköğretim hayatını burada tamamladığından bahsetti. Okul yıllarında çok başarılı olmadığını ve bunu düzenli çalışmayla atlattığını belirtti. Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u Fethi ile ilgili olayla eğitimi banzeştiren Fatih EŞGÜNOĞLU:

"Gerekirse Fatih'in yaptığı gibi gemileri kızaklarla karadan yürüteceksiniz" diyerek öğrencilerin zorluklar karşısında yılmamaları gerektiğini, gerekirse savaşacaklarını belirtti. TEOG süreci ve merkezi sınav hakkında bilgi veren EŞGÜNOĞLU, hedef belirlemeleri gerektiği iyi bir lisenin iyi bir üniversiteye gitmelerini sağlayacağını vurguladı.

Konuşmasından sonra Şevket Canikli İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Saadet AKMEN KONAKÇI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih EŞGÜNOĞLU'na teşrif ettikleri için teşekkür belgeleriyle birlikte hediye verdi. Çok memnun olduğunu ifade eden EŞGÜNOĞLU, çocuklara her zaman kapılarının açık olduğunu belirtti.

Milli Eğitim Müdürümüz Fatih EŞGÜNOĞLU çocuklarla yaptığı sohbetin ardından okul müdüremiz Saadet AKMEN KONAKÇI´nın odasına geçerek bir süre sohbet etti. Okul Müdüremiz öğrencilerimize verdiği destekten dolayı Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ederek ikramda bulundular.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fevzi Çakmak'lı Gençlerden Örnek Davranış

Fevzi Çakmak'lı Gençlerden Örnek Davranış

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber