Alucra'da Tek Gündem Nüfus

Ana Sayfa » Güncel Haberler » Son Yılların En Büyük Dernek Organizasyonu Yapıldı

Son Yılların En Büyük Dernek Organizasyonu Yapıldı

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği yönetim kurulu 11 Aralık Cumartesi akşamı İstanbul ve Türkiye'nin Müzikhol anlamında en büyük tesisi Tek Alışveriş merkezinde bulunan Divan Kültür Merkezinde, ''Birlik ve Beraberlik'' gecesi düzenleyerek hemşerilerini bir araya getirdi.

 
 
 
Son Yılların En Büyük Dernek Organizasyonu Yapıldı

''Birlik ve Beraberlik''
gecesinde , AK Parti İstanbul milletvekili ve Kit Komisyonu Başkanı Ünal Kaçır, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, HAS Parti Genel idare kurulu üyesi Salih Kaçır, Şebinkarahisar AK Parti ilçe Başkanı Ahmet Bölük, MHP İlçe Başkanı Veysel Cengiz, MYO Müdürü Fatih Aygün, Üsküdar Belediyesi Başkan yrd. Hasan Ekmen, İstanbul Vakfı Başkanı Avni İşçan ve yönetimi, Ankara Vakfı Başkanı Ünsal Uluçeçen ve yönetimi, ŞEBDER Başkanı Suat Akyüz ve yönetimi, Giresun Federasyon Başkanı Hasan Turan, Başkan yrd. H.Arif Ayık, Gazeteci Cengiz Kahraman, Suşehri Dernek Başkanı Celal Deniz, Şebinkarahisar köy/mahalle dernek başkanları, sanatçılar, iş adamları, Şebinkarahisar'dan gelen misafirler ve davetliler bir araya gelerek ortak değerlerimiz için birlikteyiz mesajını verdiler.

 0-0-0086

0-0-0087

İktidarımızla muhalefetimizle bütün siyasi partilerimizle ve demokratik sivil toplum örgütlerimizle birlik ve beraberlik içinde Hepimizin ortak hedefi Şebinkarahisar'ın kalkınması yönünde destek sağladılar.

Bu gecenin organizasyonu aylar evvelden hazırlık yapılarak 1500 davetiyenin bütün hemşerileri kapsayacak şekilde, tek tek ulaştırılarak ve çağrı yapılarak yapıldı.

Birlik beraberlik insanların birbirleriyle dayanışma için de oldukları birbirlerine iyi ve kötü günde, bir araya geldikleri olgudur. Toplumlarda birlik beraberlik birçok alanlarda ortaya çıkar. Örneğin dinde, dilde, ailede, dış siyasette, kalkınmada, ekonomide, siyasette birlik ve sivil toplum kuruluşlarında olduğu gibi.

Açılış konuşmalarını sunucu olarak, Sebahattin Çiftçi ve Sururi Önal yaptı.

Programı sunucuları, gecede sanatçı bolluğu, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve siyasetçilerin konuşması fazla olunca, süre konusunda sahneye gelen konuşmacıları ve sanatçıları doğal olarak uyarmak zorunda kaldılar. Genelde gecenin programı yoğunluğu sebebi sanatçıların ufak, tefek sahne anlaşmazlığının dışında muhteşem geçti.

Dernek faaliyetlerini gösteren sinevizyon gösterisinden sonra sunucular konuşmacıları tek tek sahneye çağırarak, programa devam ettiler.

Yücel Kısa; Değerli hemşerilerimiz, bu soğuk günde bu sıcak ortama hepiniz hoş geldiniz. Bu güzel ortamda, hemşerilerimizi bir araya getirip amacımız Şebinkarahisar'ımıza insanlarımıza bi r şeyler kazandırabilmektir. Dediğimiz gibi sizlere en iyi şekilde temsil etmek, Şebinkarahisar'ı her ortamda iyi anlatabilmek bizim görevimizdir. Bu gece 2009-2010 yılları arasındaki son faaliyetimiz olarak, yönetim kurulu ve bütün hemşerilerimiz ile bu gecede birlik,beraberlik içinde bu geceyi hazırladık. Başkan Kısa, daha sonra sinevizyon gösterisini yapıldığını, yüksek okul ve illik çalışmaları hakkında bilgi vererek, katılımlarından ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.Başkan Kısa'nın ayrıntılı konuşması daha sonra yayınlanacaktır

Ünal Kaçır konuşmasında; Öncelikle bu organizasyonu oluşturan herkese teşekkür ediyorum. evet bu akşam yine hemşerimizin mekanındayız çok da memnun oldum yöremizin ve ilçemizin değerli sanatçısı Mustafa Küçük kardeşimizin, Tahsin Tekoğlu ile birlikte oluşturdukları bu bina için tüm hemşerilerimize hayırlı olsun.

Çok güzel bir salon. Yazın terası var burada bütün hemşerilerimizle sağlık sıhhat için bir araya geliriz inşallah. Tüm hemşerilerimizin bir araya gelmelerin bir sebebi var Şebinkarahisar'ımıza nasıl daha çok faydalı olabiliriz. siyaset yapmaktan da maksat bu dernek kurmaktan da maksat bu.Şebinkarahisar'ın her şeyi bizim için çok önemli (yolu hastanesi okulları ,insanı) onun için de bu organizasyonlar yapılıyor ve buralardan elde edilen gelirlerle de derneklerimiz ihtiyaçlarını karşılıyorlar.Bir sabah saatlerinde 8-9 da hemşerilerimizden gelen telefonum çaldığında, bugün yayladan gelen suyumuz aktı Allah sizden razı olsun diye bundan daha büyük mutluluk olur mu, birazda siyasiler olarak bizler gayret gösteriyoruz.Bütün problemler elbette bitmedi ama hep beraber çözüyoruz..Zaten her aradığınızda beni bulabiliyorsunuz..Telefonum devamlı açık arayabilirsiniz,Genel kurulda olduğum için toplantılarımız da telefonlarımıza ulaşamayabilirsiniz.Basında atışmayalım gelin beraber oturalım konuşalım sorunlarımıza çözüm bulalım.Güzel işler yapılıyor herkese teşekkür ediyorum,dedi.

ŞÜKRÜ GENÇ; Sivil toplum kuruluşlarının önemi çok büyük, Özellikle yerel derneklerin mutlak bir şekilde daha ileriye bu bölgelerde daha rahat yaşama koşulları yaratılması için bu derneklerimizin rolü çok büyük, bu sebepten derneklerimize destek vermek lazım bu büyük organizasyonun yapılmasının sebeplerinden biri budur sivil toplum kuruluşları örgütlenme konusunda Şebinkarahisar çok büyük yol kat etti. Aranızda olmaktan şeref duyuyorum, dedi.

ŞAHİN YILANCI; Sevgili hemşerilerim hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Şehirlerinde insanlar gibi kaderleri vardır ve bu kaderleri belirleyen yaşayan insanlardır. Dernek başkanımızın bu gecesinden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Şebinkarahisar'la ilgili bir konuyu paylaşacağım. Bundan bir yıl önce Şebinkarahisar da yapmayı tasarladığımız öğretim üyelerinin lojman binası şu anda kaba inşaatı bitmiş durumda önümüzdeki yılda bitireceğiz inşallah. Bunun yapılmasında emeği geçen, hemşerilerimize ve iş adamlarımıza teşekkür ediyorum. Değerli dostlarım gecemizin hayırlı olmasını temenni ediyorum, dedi.

MYO Müdürü Fatih Aygün; Şebinkarahisar'dan buraya geldik, sizleri gördük çok mutlu olduk, Şebinkarahisarlılar birlik ve beraberlik gecemizin hepimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum gecenizin mutlu geçmesini diliyorum.

 Salih Kaçır; Değerli hemşerilerim hepinizi en kalbi duygularımla, saygıyla selamlıyorum, gecemizin hayırlı olmasını diliyorum, Süremiz kısıtlı, sanatçılarımızı hep beraber, dinleyeceğiz, Bu arada gecemize renk katan sanatçı kardeşlerimize ediyor, yolları açık olsun diyorum. Ayrıca gecenin düzenlenmesinde emeği geçen Dernek başkanı ve yönetimine bir kere daha huzurunuzda teşekkür ediyorum, dedi.

Suşehri Dernek Başkanı Celal Deniz; Emeği geçen bütün dernek temsilcilerini tebrik ediyorum, gecede bulunmaktan mutluluk duyuyorum, dedi.

Ankara Vakfı Başkanı Ünsal Uluçeçen; Saygıdeğer misafirler Şebinkarahisar yardımlaşma derneğiniz tertip ettiği bu geceye hoş geldiniz bende buraya Ankara'dan geldim sırf bu gece için. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum görüyoruz ki sivil toplum kuruluşları çok güzel faaliyetlerde bulunuyorlar gecenizin mutlu olmasını diliyorum, dedi.

İstanbul Vakfı Başkanı Avni İşçan; Ünsal Uluçeçen; sayın davetliler hepinizi selamlıyorum. Şebinkarahisarlı olmak bir ayrıcalıktır. Bu birlik ve beraberliği hazırlayan herkesi canı gönülden kutluyorum birlikte olduğumuz süre içerisinde aşamayacağımız hiçbir engellin olmadığını düşünüyorum, dedi.

Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan; Şebinkarahisar'ın vilayetliğini destekliyoruz, diyerek üst kurul olarak sivil toplum örgütleri ile beraber çalıştıklarını anlattı..

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç; aranızda bulunmaktan memnun olduğunu belirterek,davet için teşekkürlerini sundu..

Üsküdar Belediye Başkanı Hasan Ekmen, bir hemşeriniz olarak,belediyemizin kapısı sizlere açıktır diyerek teşekkür etti.

Gecenin programı sanatçılar Ercan Bayraklı, Ruşen Aydeniz, Engin Bay, Yasin Yeşil ve Mustafa Küçük tarafından söylenen türküler ve oynanan horanlar ile son buldu.

Gecenin son bölümünde Latif Doğan sahne alarak, davetlilere sürpriz yaptı. Programı Şebinmedya haber ekibi ve Kelkit Vadisi Medya Birliği programı yakından takip etti.

Sadi Toygar
Kelkit Vadisi Medya Birliği 

0-0-0088

0-0-0089  
14 Aralık 2010 Salı 08:30
Okunma: 1229
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Arşiv
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
Namaz Vakitleri
 
 • İmsak02:48
 • Güneş05:01
 • Öğlen12:44
 • İkindi16:42
 • Akşam20:06
 • Yatsı21:59
 
Anket
Alucra'nın Gelişiminde Öncelik Ne Olmalı?
Sosyal ve Kültürel Tesisler
Kültürel Festival ve Eğlenceler
Üniversitemizin Büyümesi ve Gelişmesi
Nüfusun ve Şehirleşmenin Büyümesi
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Tarihte Bugün
1492 - Kristof Kolomb, Haiti'yi keşfetti.
1904 - Japonlar Port Arthur'da Rus donanmasını yok etti.
1920 - TBMM'de "Anadolu ve Rumeli Müdafaai Hukuk Grubu" kuruldu; Mustafa Kemal grup başkanlığına seçildi.
1921 - Büyük Britanya ve İrlanda Birleşik Krallığı, İrlanda devrimci grubu Sinn Fein ile anlaşmaya vardı ve İrlanda'nın güneyi bağımsız bir devlet oldu.
1927 - Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Vaşington Büyükelçisi Ahmet Muhtar Bey güven mektubunu sundu.
1927 - Cumhuriyet döneminin ilk kâğıt paraları tedavüle çıkarıldı. 1, 5, 10, 50, 100, 500 ve 1000 liralık olmak üzere 7 ayrı değerde çıkarılan banknotlar eski Türkçe ve Fransızca bastırıldı.
1932 - Almanya doğumlu İsviçreli fizikçi Albert Einstein Amerikan vizesi aldı.
1933 - Birleşik Devletler'de 14 yıldır devam eden içki yasağı kalktı.
1933 - Eskişehir Şeker Fabrikası açıldı.
1934 - Türkiye'de kadınlara milletvekili seçme ve seçilme hakkı tanıyan kanun kabul edildi.
1941 - Birleşik Krallık; Finlandiya, Macaristan ve Romanya'ya savaş ilan etti.
1942 - Erbaa ve Niksar'da meydana gelen depremde 500 kişi öldü.
1945 - Bermuda Şeytan Üçgeni'nde bir uçak kayboldu.
1950 - Türkiye Cumhuriyeti Millî Savunma Bakanlığı, Kore'deki askerlerin %10'unun öldüğünü açıkladı. Radyo Gazetesi'ne göre, 150 asker öldü, 150 kayıp, 200 ile 300 yaralı var.
1953 - Bektaşi Şeyhi Sırrı Baba, Bakanlar Kurulu kararıyla sınırdışı edildi.
1957 - Sukarno tüm Hollandalıları Endonezya'dan sınırdışı etti.
1970 - İstanbul Çapa Yüksek Öğretmen Okulu'nda 2 öğrenci vuruldu.
1978 - Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği, Afganistan ile 20 yıllık dostluk anlaşması imzaladı.
1981 - Türkiye Millî Basketbol Takımı, Sofya'da Yunanistan'ı 93-80 yenerek Balkan Şampiyonu oldu.
1986 - Pınar Kür'ün "Bitmeyen Aşk" adlı romanı "müstehcenlik" gerekçesiyle toplatıldı.
1987 - Cibali Tütün Fabrikası yandı.
1987 - Türkiye İşçi Partisi (TİP) genel Sekreteri Nihat Sargın ve Türkiye Komünist Partisi (TKP) Genel Sekreteri Nabi Yağcı (Haydar Kutlu) tutuklandı.
1989 - TGV Atlantique, 482,4 km/h sürate erişerek demiryolu hız rekorunu kırdı.
1995 - MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş, "Cumhuriyetimizin ilk dönemlerinde olduğu gibi ezan Türkçe okunsun" diyen eski Devlet Güvenlik Mahkemesi başsavcısı Nusret Demiral'ın istifasını istedi.
2002 - Oslo'da yapılan barış görüşmelerinde Sri Lanka'da 19 yıl süren savaştan sonra Tamil gerillaları ile hükümet arasında federal iktidar paylaşımı konusunda gelişme sağlandı.
2003 - İntihar bombacıları güney Rusya'da bir trene saldırdılar: en az 46 kişi öldü.
2003 - Türk Telekomünikasyon AŞ hızlı internet uygulaması ADSL'yi, kullanıma açıldı.
 
Süper Loto
01.12.2016 Tarihli Çekiliş Sonucu101823343650
 
 
Kurumsal

İçerik

  Gündem

  Siyaset

  Teknoloji

  alucrahaber