Ana Sayfa Güncel Spor Salonu Var Ama Malzemesi Yok!

Spor Salonu Var Ama Malzemesi Yok!

Yapımı uzun süren uğraşlar sonucu ilçemize kazandırılan kapalı spor salonu açıldı ama sorunları bitmedi!

Giriş Tarihi: 21 Eylül 2010 Salı 09:20
Spor Salonu Var Ama Malzemesi Yok!

2006 yılında başlanan inşaat geçen yıl üstlenici firmanın çıkardığı sorunlara rağmen tamamlanmış Gençlik İl Spor Müdürlüğüne devredilmişti. Alucra adına çok önemli bir tesisin ilçeye kazandırılması ilçe halkını özelliklede Üniversite okumak için ilçemize gelen öğrencileri sevindirmişti.

Gençlik Spor Müdürlüğü kapalı spor salonu ve yanında bulunan toprak sahanın bakımı, korunması ve temizliği için 3 kişi görevlendirerek işe başlattı.

Buraya kadar herşey çok iyi...

Lakin yapılan iş tamamlanmadan bırakıldığı için yeni bina şimdiden harabe olmaya aday durumunda. Binanın tam 1 yıldır bekleyen çevre düzenlenmesi yapılmış değil! Ortalık bir zamanların Ümraniye çöplüğünden farksız! Bina kenarlarına yapılan kaldırımlar çökmüş! Jenaratör bina dışında kablolar ulu orta meydanda, üzerleri kapatılmamış olası bir kazaya çok açık ve tehlike içeriyor! Spor salonu var ama temizlik için malzeme yok! Bizce en önemli sorun böylesine bir tesisde HAVALANDIRMA maalesef yok, sıcak havalarda içerde durmak nerdeyse imkansız! Saçakları düzgün yapılmadığından yağan yağmur ve kar binanın bir kısmında bina yüzüne akarak duvarlara zarar vermekte! Yakıt tankının çevresi açık ve tehlike içermekte! Spor salonu yapılmış basket, voleybol ve futbol için ortak alan yapılmış ama odalar bomboş, malzemeleri ve idare odası bile yok! Gençlik İl Spor Müdürlüğü salon sporları dışında yürüyüş bandı gibi spor malzemesinden yoksun tutarak öylesine bir tesisi atıl durumda tutmakta.

Gördüğümüz kadarıyla bölgeki ilçeler arasında yapım olarak en modern bir spor salonuna sahip ilçemizde bu bina ile il yöneticilerin ilgilenmeyişi çok üzücü.

Alucra'nın Medya Ortamında Sesi olan Alucrahaber.com olarak en kısa sürede böylesine önemli bir tesise sahip çıkılmasını Giresun Gençlik Spor Müdürümüz Sayın Soner Maden Beyefendiden rica ediyoruz.

Odalar Spor Malzemeleri Bekliyor

Su Kuyusu OrtalıktaÇevre Düzenlemesi Olmadığından Çökmeler Oluşmuş

Yağan Kar ve Yağmur Suları kalebodurları patlatmışJenaratörden Gelen Elektrik Kabloları Ortalıkta
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber