Ana Sayfa Güncel Su Sıkıntısı Gurbetciyi Zorda Bırakıyor

Su Sıkıntısı Gurbetciyi Zorda Bırakıyor

İlçemizde yaz aylarında yaşanan su sıkıntısı bu yıl ilçeye gelen gurbetcilerimizi de zorda bıraktı.

Giriş Tarihi: 12 Ağustos 2010 Perşembe 13:48
Su Sıkıntısı Gurbetciyi Zorda Bırakıyor

İlçemize 3-4 aylığına gelen gurbetci hemşehrilerimizden "SU" konusundaki şikayetleri dinleyince yazamadan edemedik. Hatta Belediye yetkilerine sorduğumuzda ise onlarında haklı olduğu konular yok değil ama çözüm hala maalesef bulunmuşta değil.

2007 yılında ilçemize eski evlerini satıp kardeşleriyle birlikte ev yaptığını söyleyen Burhan Küçük ağabeyimiz ve kardeşleri şunu ilettiler:

"Eşim Şebinkarahisarlı ve yaz tatilimizi orda da imkanımız evimiz var orda geçirmek istiyor, çocuklar deniz olan biryerlere gidelim istiyor ve ben bunlara rağmen onların hepsini ikna edip hepsini doğup büyüdüğüm bu topraklara getiriyorum, yayla yapıyoruz, Alucra'ya hem ekonomik katkımız oluyor hemde eşi dostu görüp Sıla-i Rahim yapıyoruz. Ama bu 2010 yılında yaşadığımız su sıkıntısı gibi bir sıkıntı diğer yıllara nazaran hiç yaşamamıştık. Belediye yetkilerine söyledik ama çözüm yok maalesef. Evimiz ilçe hastahanesinin hemen yanında, su olmadığı için temel ihtiyaçları bile yakınımızdaki camiiden su getirerek çözmeye çalışıyoruz. Zorla ikna ettiğim aile efradım artık Alucra'ya bu su sıkıntısı yüzünden gelmek istemiyor, sadece biz değil aynı şey kardeşlerimin ailelerinde ve bir çok gurbetçide de yaşanıyor. Belediye buna mutlaka çözüm bulmalı yoksa üzülerek 2011 yılında Alucra'ya gelemeyeceğimi söylemek durumundayım. Bunu paylaşıyorum ki belki internet vesilesiyle olsa da sorun gerekli mercilerce dikkate alınır."

Belediye yetkililerine bu olayı anlattığımızda onları da haklı görüyoruz, çünkü onlarda şunu söylüyorlar.

"Yaz aylarında Alucra'da aslında su sıkıntısı yok! Belediyemiz önceki yıllarda su deposuna yaptığı ek su kaynaklarıyla şebekede su sıkıntısı yaşanmamakta. Maalesef sorunun temeli yaz aylarında şebeke suyu ile bağ, bahçe, bostan sulayan hemşehrilerimizin suyu bilinçsizce tükettiği için bazı mahallelere suyun gitmemesi bu olaydan kaynaklanmakta. İnsanları bu hususta biraz daha anlayışlı olmaya davet ediyoruz ama maalesef çözüm olmuyor. Ceza-i İşlemle müdahale ediyoruz ama çözüm olmuyor insanlarımızın bahçe sulamama konusunda anlayışla davranmalarını bekliyoruz"


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber