Ana Sayfa Güncel Süleymanoğlu: Herkes Alucra'ya Sahip Çıkmalı

Süleymanoğlu: Herkes Alucra'ya Sahip Çıkmalı

Alucra Vakfı öncülüğünde başlatılan nüfus çalışmasında, tüm köy derneklerinden Alucra'ya sahip çıkılması istendi.

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2016 Perşembe 23:37
Süleymanoğlu: Herkes Alucra'ya Sahip Çıkmalı

Alucra Vakfı tarafından yapılan yemekli toplantıda gündemi Alucra için yapılan nüfus çalışmaları oluşturdu.

Hedef 10 Bin Kişi

Alucra Vakfı tarafından organize edilen ve tüm köy dernek yöneticilerinin davet edildiği toplantıya başkan Selahattin Süleymanoğlu'nun sözü damga vurdu.

Başkan Süleymanoğlu yaptığı konuşmada şunları iletti:

"Vakfımızın organize ettiği ve memleketimiz için çok büyük önem arz eden bu çalışmaya katılan tüm dernek yöneticilerine teşekkür ederim. Burada bulunma amacımız Alucra'da yapılan nüfus çalışmalarına destek olmak ve memleketimize sahip çıkmak. Alucra'ya sahip çıkmak benim olduğunu gibi buradaki herkesin boynunun borcu, Alucra'ya sahip çıkmak bizim ata toprağına karşı vefa borcumuzdur" diyerek nüfus çalışmaları için bir süredir İstanbul'da olan Belediye Başkanı Asım Kaymakçı'ya tüm derneklerin destek olmasını istedi.

Belediye Başkanı Asım Kaymakçı yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Alucra'ya Sevda Resimlerine Bakmakla Değil, Sahip Çıkmakla Olur

Alucra yaz aylarında 30 bin civarında nüfusu bulan bir ilçe, fakat son bahar kış aylarında bu sayı inanılmaz düşüyor. Biz Alucra'ya bir uzman hekim için yetkililerden talepte bulunduğumuzda ilk önce dikkate aldıkları şey nüfus, Sağlık Bakanlığı 10 bin'in altındaki ilçelere uzman hekimi çok zor veriyor. Komşu ilçelerimiz Şiran ve Kelkit daha önce nüfus çalışmalarını yaparak ilçe nüfuslarını 10 bin üzerine taşıdı ve doğal gaz almaya hak kazandı. Alucra'da doğal gaz olabilmesi için bizim için bu çalışma çok önemli. İlçemizde bir fakülte kazandırmak istiyoruz fakat burada önümüze nüfus engeli çıkıyor. Buna benzer bir çok örnek verilebilir. Devlet yatırımlarını nüfus bazlı yapıyor, bizde daha fazla yatırım alabilmemiz için siz değerli Alucra Sevdalısı hemşerilerimizden bu işe sahip çıkmalarını bekliyoruz.

Bunu başka ilçeler yapıyor, nüfus çalışması bizim eksik kaldığımız bir konu. Alucra'ya sahip çıkmak için tüm STK'lara büyük bir görev düşüyor. Emekli olan, herhangi bir sosyal yardım ve fon yardımı almayan herkesi Alucra'ya ikametlerini aldırmalarını istiyoruz" dedi.

Nüfuslarını Alucra'ya aldıracaklar şu telefonlarla iletişime geçebilir..

0545 887 28 28  -  0212 256 07 25

0532 475 75 54

0553 112 84 84

 

YORUMLAR
 • yorum2016-12-16 04:36:00Çakıcı Bey

  Yav beni geri alın Alucraya...o işi ben hallederim yetkiliere duyiririm.

 • yorum2016-12-10 11:28:05Erdem Ekşi

  Alucra'yı İl yapmaktan başka hiç bir çalışma, artık yaşamakta olduğu tükenişten kurtaramaz.Yakın gelecekte Alucra Nostaljilerdeki İlçe olarak yerini almaya gün saymaktadır.

 • yorum2016-12-10 06:00:05Karabörklü

  Ne oldu başkan? İller bankasından alınacak parayamı kaldınız? Doğruya satılacak bir şey kalmadı. Sende haklısın.

 • yorum2016-12-09 09:48:44Alucralı

  Sayın başkan istanbulda nüfus toplantıları yapıyor,ilçemize kağıt üzerinde nüfus değil kalıcı nüfusu ihtiyacımız var. 15 yıldır çok güçlü bir iktidarın çok güçlü Alucralı milletvekili var lakin bu gücün ilçeye nüfusu tutma anlamında yapmış olduğu tek bir yatırım gösterin. Nüfus ilçeye kalıcı ve istihdama yönelik yatırımlarla olur sizlerin vakıfla ve derneklerle temaslarınızla değil. Olaya bu açıdan bakılması gerekiyor hatta bakmakla değil icratla olması gerek. Ben şunu merak ediyorum sayın başkan dernek ve vakıftaki konuşmalarında hiçbir vatandaş bunu nasıl sormuyor veya soramıyor. Ama yazık ilçemize :(

 • yorum2016-12-09 00:05:33KAYA BIYIKCI

  Geç kaldınız.
  Haziran Temmuz Ağustos ayı bu çalışma olması lazım.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber