Ana Sayfa Güncel Tahsin Hoca'yı Yeni Görev Yerine Uğurladık

Tahsin Hoca'yı Yeni Görev Yerine Uğurladık

İlçemiz merkez büyük camisinde müezzin olarak 10.01.2007 tarihinden beri görev yapan Tahsin Topsakal tayin olduğu Trabzon'un Akçaabat ilçesine ilçe halkı tarafından uğurlandı.

Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2016 Salı 15:33
Tahsin Hoca'yı Yeni Görev Yerine Uğurladık

İlçemizde yaklaşık 10 yıldır görev yapan, görev süresince büyük camimizde üstlenmiş olduğu görevini hakkıyla yerine getiren Tahsin hocamız, kısa sürede camii cemaatimizin sevgisini kazanmış ilçe halkıyla olan ilişkilerini her daim sıcak tutmuş, saygılı ve görevine sadık bir şekilde üzerine düşeni yapmıştı.

Sadece diyanet personeli olarak kalmamış, gençleri spora teşvik ederek ilçemiz futbol kulübü Olan Alucra Spor'da gerek kişiliği gerekse mütevaziliği ilede takdirleri kazanmıştı.

Mesudiye Mahallesi muhtarı Aytaç Bodur, "Tahsin hocamız görevli olduğu yaklaşık 10 yıl süre boyunca gerek camide gerekse ilçe halkıyla bütünleşmesi, sıcak ve samimi olmasıyla kısa sürede hemşerilerimizin gönlünde yer edinmişti. İlçemize mahallemize vermiş olduğu hizmetlerden dolayı muhtarlığımız adına teşekkür eder, yeni görev yerinin hayırlı olmasını dileriz" dedi.

Alucra Spor Kulübü Başkanı Doğan Bingöl; "Tahsin hocamız diyanet personeli olmasının dışında oldukça sosyal bir kardeşimizdi. Görev yaptığı süre içinde Alucra Spora herzaman destek olmuş, oynadığı futbol ile gençleri spora teşvik etmesini bilmişti. Bir Alucralı gibi takımımızın kazanması için ter döken, mücadele eden Hocamızı unutmayacağız. Gösterdiği fedakarlık, sportmenlik ve emekleri içinde ayrıca teşekkür eder yeni görevinin hayırlı olmasını dilerim" dedi.

Bütün esnafı dolaşarak vedalaşıp helalleşen Tahsin hocamız için Akasya çay bahçesinde katılımcılara ikramlarda bulunuldu, Kuran-ı Kerim tilaveti sonrası ülkemizin birlik beraberliği için dualar edildi. İkindi namazına müteakip araç konvoyuyla da ilçemizden uğurlandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber