Ana Sayfa Güncel Tarihi İpek Yolu Canlanıyor

Tarihi İpek Yolu Canlanıyor

Kardeş ilçemiz Çamoluk ile Şebinkarahisar arasına yapılan yeni yol ile mesafe oldukça kısalıyor.

Giriş Tarihi: 5 Ekim 2010 Salı 14:33
Tarihi İpek Yolu Canlanıyor

Şebinkarahisar Ocaktaşı Köyü, Yeniyol Köyü sınırları içinden geçen yeni bağlantı yolu, Ocaktaşı Kızıl mezarlık mevkiinden başlayan, Yeniyol köyü Değirmen Boğazı mevkiine bağlantı yolu, Şebinkarahisar ile Ocaktaşı köyünü 7 km. kısaltacak.

Ocaktaşı Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Yakup Şeker ve yönetim kurulu üyelerinin gayretleri,iş adamlarının destekleri ve Yeniyol köyü Yardımlaşma Derneği Başkanı Nurettin Hanedar ve yönetim kurulunun ortak çalışmaları sonucu yapımına başlanan bağlantı yolu,Zağpa köyü üzerinden,Çamoluk ilçesini Şebinkarahisar'a bağlaması açısından büyük önem arz ediyor. Bu yolun Çamoluk'a ulaşımının çok kısalacağını, yolun Şebinkarahisar-Çamoluk arası 50 km. olacağı belirtiliyor.

Resmi yola dahil olan Ocaktaşı-Yeniyol Değirmen Boğazı bağlantı yolu, Ocaktaşı Köyü sosyal Yardımlaşma Derneğinin çabaları sonucu, Giresun'dan getirilen iş makinası ile yapılıyor.İş makinası ve yol yapım masraflarının tamamı Ocaktaşı köyü halkı ve iş adamlarının destekleri ile yapılıyor. Başkan Yakup Şeker İş makinasının.

İki köy halkının ve çevre köylerinde desteklediği, yeni bağlantı yolu, tarihi İpek yolunu tekrar canlandıracak, köyler ve ilçeler arasındaki ekonomik canlanmayı güçlendirecektir.

2-3 günlük daha yol yapım işinde çalışacağını, daha sonra,tekrar yolun alt yapı ile birlikte ile genişletme çalışmalarına devam edeceğini belirtti.

Haber: Sadi Toygar

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber