Ana Sayfa Güncel Tek Gündem Alucra Toplantısına Yoğun İlgi

Tek Gündem Alucra Toplantısına Yoğun İlgi

Alucranın Tüm STK'ları Alucra Gelişim Platformunun 15.01.2011 Cumartesi günü saat 19:30 da Okmeydanı Semt konağında düzenlediği "Tek Gündem Alucra" toplantısında buluştu.

Giriş Tarihi: 21 Ocak 2011 Cuma 10:25
Tek Gündem Alucra Toplantısına Yoğun İlgi

Program moderatörlüğünü Alucra gelişim platformu başkan yardımcısı Ali Rıza Köymen’in yaptığı toplantıya;

Alucra Vakfı mütevelli Heyeti Başkanı Sn. Halil İbrahim Gülal,
Alucra Vakfı Başkanı Sn. Necdet Bekçi ve yönetim kurulu üyeleri,
Alucra Dernekler Birliği Başkanı Sn.Osman Coruh ve yönetim kurulu üyeleri,
Alucra Eğitim Derneği Başkanı Sn. Tülay Dolu ve yönetim kurulu üyeleri,
Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Arif Dede, Alucra Haber.Com Sitesi Editörü Sn. Kadir Bekiroğlu, Alucra.com Editörü Sn.Tülay Dolu, Alucranın Köy dernek başkanlarından 34 köy dernek başkanı ve yönetim kurulu Üyeleri,
Alucranın köy dernekleri Gençlik Kolları Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri,
Alucranın köy Dernekleri Kadın Kolları başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, Alucra Gelişim Platformu Yönetim Kurulu üyeleri Katıldılar.

Programın açılış konuşmasını yapan Alucra Gelişim Platformu Başkanı Mücahit Şerbetçi "Böyle bir Programı yapmaktaki amaçlarının; Alucra yöremizin Gelişmesi ve Kalkınması için çalışan ve emek sarfeden tüm STK ları bir araya toplayarak, yöremizin kalkınmasına ve gelişmesine yönelik çalışmaları birlikte konuşarak tartışarak ortak akıl çerçevesi içinde yürütmek ve bu birlikteliğin devamını sağlamak olduğunu ifade ederek, bu toplantının bir benzerinin de önümüzdeki aylarda Alucra da yapmak istediklerini söyleyerek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Programda sırasıyla STK ların başkanları ve yönetim kurulu üyeleri söz aldılar. Tüm konuşmacılar; Düzenlenen bu Toplantısın çok faydalı ve başarılı olduğunu ifade ederek, Programı düzenleyen ve organize eden Alucra Gelişim Platformu Yönetimine Teşekkür ettiler. Bu Tür programların daha sık yapılması gerektiği ve bu toplantıların bir ayağının da Alucra'da düzenlenmesi gerektiğini ifade ettiler.

 
Tüm konuşmacıların ortak olarak söylediği konuların en başında, Eğitime daha fazla destek verilmesi gerektiği, Alucramız da bulunan Meslek Yüksek okulunun Alucramız için ve kalkınması için lokomotif olabilecek bu okulun ihtiyaçları ve sıkıntıları hususunda ortak çalışma yapılması ve desteklenmesi gerektiği, ve hatta Alucraya Bir Fakülte getirilmesi hususunda çalışma yapılması fikri ortaya atılarak yöremiz öğrencilerinin de burslarla desteklenerek Alucranın geleceğine yetişmiş eğitimli insanlarla katkıda bulunulması düşüncesi konuşuldu.

Tüm katılımcıların ortak görüşlerinden biri ise; Bu tür toplantıların daha geniş bir zaman yayılarak yapılması, Alucranın ve tüm köylerin sorunları, çözüm önerileri tek tek konuşulmasının ve irdelenmesinin gerekliliği ve bu toplantılara ,Giresun Milletvekilleri ve en başta sayın Nurettin Canikli'nin ve Diğer Alucra yetkililerinin tümünün katılması gerektiği fikri oldu.


Programın 2.bölümünde ise Eğitimci, Yazar, Yönetim Danışmanı Sn. Yılmaz Sönmez’in sunduğu Günümüzde STK'lar, konulu konferans verildi. Eğitimci Yılmaz Sönmez; STK'ların ne amaçla kurulduğu ve nasıl hizmet etmeleri gerektiği konularında tüm katılımcılara mükemmel bir sunum yaptı.

Programın sonunda Alucra Gelişim Platformu Yönetim Kurulu üyeleri tüm katılımcılara, bir sonraki programın Alucra da düzenlenebileceğini bu konuda görev alabileceklerini ifade ederek destek istedi ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

Eğitimci Yılmaz Sönmez; İlçemiz STK temsilcilerinin yaptığı konuşmalardan şu sonuçlar çıkabileceğini iletti:

* Her ay bu toplantıların yapılmasına,

* Bir sonraki toplantıya Milletvekilimiz Nurettin CANİKLİ, İlçe Kaymakamı ve İl Genel Meclis üyelerinin katılmasıyla toplantının tertiplenmesine,

*2011 Yılında ilçemizde çok acil Öğrenci Yurt Sorunun çözülmesi ve yeni yurt inşaatı için komisyon kurulmasına,

* Aile Platformu kurularak eğitimler tertip edilmesine,

* Öğretmen ve Öğrenci Platformları kurularak eğitimcilerin bir araya getirilmesine,

* 1000 öğrenci burs verebilecek bir komisyon kurulmasına,

* İş adamları Derneğinin daha aktif çalışması için acil toplantı yapılmasına
.

Alucrahaber.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber