Ana Sayfa Ekonomi Tepeköy'ün Örnek Çalışması

Tepeköy'ün Örnek Çalışması

Tepeköylüler yaptıkları örnek çalışma ile köylerini hem yeşillendirecek hemde dikecekleri meyve ağaçlarından elde edecekleri doğal mahsullerin tadını çıkaracak. Yapılacak olan organizasyon ilede takdir ediliyor.

Giriş Tarihi: 25 Ocak 2011 Salı 11:44
Tepeköy'ün Örnek Çalışması

Tepeköy eşrafından olan İlçe Tarım Müdürümüz Muharrem AÇIKEL ve İlçe Esnaflarından Beytullah KAYMAKÇI'nın organizasyonu ile Tepeköy'e güzel bir çalışma yapılıcak.

İstanbul'dan hayırsever bir Tepeköylü hemşehrimizin babasının hayrına bedelini karşıladığı 500 adet meyva fidanının tamamı sertifikalı olarak (Ceviz, Kiraz, Armut, Elma) 50 haneye, hane başı 10 adet olmak üzere toplam 500 meyve fidanı 15 Mart 2011 tarihi sonrasında Tepeköy'deki  bahçelere dikilecektir.

Fidanların teknik bakımını (sulama koruma) yapacağını taahhüt eden üreticilere Fidanlar tamamen bedelsiz dağıtılacaktır. Ayrıca Tarım Bakanlığının 10 dekar fidan sertifikalı dikildiğinde dekara 200 TL. desteklemesi devam etmektedir.

Kendi köylerinde de meyve ağacı (Ceviz, Kiraz, Armut, Elma) dikmek isteyen hemşehrilerimiz ilçe Tarım Müdürümüz Muharrem Bey ile irtibata geçebilirler. Muharrem bey ile yaptığımız görüşmede köylerine böylesine bir kampanya düşünen olursa İlçe Tarım Müdürlüğü olarak gerek teknik desteği sağlayacaklarını bildirdi. Hertürlü yardımı yapacaklarını ileten Açıkel, "şimdi sıra köylerini yeşillendirmek isteyen Dernek Yöneticilerimiz ve vatandaşlarımızda" dedi.


Alucrahaber.com olarak böylesine önemli bir işe imza atan Tepeköylü hayırsever büyüğümüze, İlçe Tarım Müdürümüz Muharrem AÇIKEL ve İlçe Esnaflarımızdan Beytullah KAYMAKÇI'ya teşekkür ederiz.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 2018 Yılı Yeni Uygulamalar

2018 Yılı Yeni Uygulamalar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber