Ana Sayfa Güncel Topçam Mesire Alanı İlçeye Prestij Kazandıracak

Topçam Mesire Alanı İlçeye Prestij Kazandıracak

Alucra'da prestij kazandıracak Topçam Mesire Alanı yapılan çalışmalarla tamamlandı.

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2017 Cuma 14:57
Topçam Mesire Alanı İlçeye Prestij Kazandıracak

Giresun Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Şubat 2015 de ihale edilen Topçam Mesire Alanı projesi, yüklenici firmanın sözleşme gereksinimlerini yerine getirememesi nedeniyle yılan hikayesine dönmüş, sahipsizlikten bir süre hayvan barınağı bile olmuş, 2015 yılında bu yana 3 kez ihale edilerek nihayet en son ihaleyi Alucralı hemşerilerimizin firması Fatih Ticaret ve YNSO İnşaat ortaklığında alınarak çalışmalar tamamlamıştır.

İlçeye Prestij Kazandıracak

Alucralı hemşerimiz Fatih Ticaret'in sahibi Fatih Eker ve Zeynel Varıcı'nın (YNSO İnşaat) ortaklığında yapılan mesire alanındaki çalışmalar son aşamasında.

Fatih Ticaret'in sahibi Fatih Eker Mesire Projesi hakkında şu bilgileri iletti:

"Memleketimiz malumunuz kış memleketi, hava şartlarının olumsuz gitmesi işlerimizi aksatsa da Alucra için güzel bir çalışmaya vesile olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Alucra'yı tepeden gören, kafetaryası, bungalov yapıda konaklama yeri, mescid, seyir terası, yürüyüş parkuru ile gerçekten güzel bir tesis oldu. İlçeye böylesine bir çalışmanın yapılması memleketimize güzel bir prestij kazandıracağından şüphemiz yoktur. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Korumak ve Kollamak Hepimizin Görevi

İlçemize böylesine bir yatırımın gerçekleştirilmesinde emek sahibi olan herkesi kutluyoruz. Artık bundan sonrası için üzerimize düşen iş, bu eseri koruyup kollamamız olacaktır.

Giresun Orman Bölge Müdürlüğü Şebinkarahir Orman İşletme Müdürlüğü yönetiminde olacak tesisde yapılan apart evlerin sayısının artırılmasıda gündemde. Özellikle hem seyir terasıyla hemde doğanın mükemmel dokusuyla ilçeyi tepeden gören bungalov apart daireler talep olması durumunda sayıları çoğaltılarak, yazın özellikle gurbetçilerimiz için eşşiz bir konaklama imkanı sunacaktır.

Baharın gelmesiylede peyzaj, ağaçlandırma ve diğer eksikliklerin tamamlamasını yapacak olan Giresun Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri, baharla birlikte tesisi faaliyete geçirecek.

İşte tamamlanan Topçam Mesire Alanından görüntüler..

 

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber