Ana Sayfa Güncel Trakya Giresunlular Derneği Ozan Arif'i Ağırladı

Trakya Giresunlular Derneği Ozan Arif'i Ağırladı

Merkezi Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde bulunan Trakya Giresunlular Derneği tarafından düzenlenen Giresunlular gecesinde Alucra'lı Ozan Arif ve Gireun'lu sanatçılar sahne aldı.

Giriş Tarihi: 31 Ocak 2011 Pazartesi 18:17
Trakya Giresunlular Derneği Ozan Arif'i Ağırladı

Trakya Giresun'lular Derneği tarafından düzenlenen Giresunlular gecesi Tekirdağ'ın Çorlu ilçesindeki Belediye düğün salonunda gerçekleşti.

Giresun'lu hemşehrilerimizi bir araya getiren Trakya Giresun'lular Derneği Başkanı Hasan Ekiz geceye katılanlara teşekkür ederek yaptığı açılış konuşması sonrası yöresel sanatcılarımız davul zurna ve kemençe ile Giresunluları coşturmasını bildi.

Erdem Yıldız'ın kemence resitalinden sonra sahne alan Alucra Şair Yavuz Kayacık "Elveda Giresun" ve "Eğribel Aşılmıyor" adlı eserleni seslendirdi. Alucra Eğitim Derneği yönetim kurulu üyesi ve Edebiyat öğretmeni Mesut Kaymakçı şair Yavuz Kayacık'ın eseri "Memleketim Sesiyim" adlı eserini yorumladı.

Trakya Giresunlular Derneği yararına yapılan açık artırmada kemençe 600 tl'ye alıcı bulurken Topal Osman Potresi 8OO TL'ye satıldı.

Alucralılar Hemşehrilerini Yalnız Bırakmadı

Ozan Arif'in konseri olacağını duyan İstanbul'daki Alucralı Ozan Arif sevenleri konser gecesi yerlerini aldılar. Kasımpaşa Ağaçlaraltı mevkiinden araç kaldıran Alucralı 50 kişilik grup hemşehrilerini yalnız bırakmadı. 

Ozan Arif'in Giresun'lu hemşehrileriyle buluşması büyük coşku oluştururken "30 yıl önce Çorlu'ya geldiğini söyleyen Ozan Arif, kaderde bu günde hemşehrilerimle birkez daha buluşmak varmış, hepinizi selamlıyorum" diyerek manzume eserlerini hemşehrileriyle paylaştı. Özellikle gençlere ve anne babalara nasihat olması için dillendirdiği eserler büyük beğeni topladı.

Yaklaşık 6 saat süren konserde Giresunlular doyasıya eğlendi. Gecede Türk halk müziği sanatcıları Bayram Kantar – Salim Işıklı – Elifce – Cuma Kayacık sahne alırken Ozan Arif konseri ile gece son buldu.

4 yıl Alucramızda Görev yapmış olan Mustafa-Çiğdem Karagöz Çifti'de Alucralılarla uzun yıllar sonra tekrar birarada olmanın mutluluğunu yaşadı.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber