Ana Sayfa Güncel Trilyonluk Mesire Alanı Hayvan Barınağı Oldu

Trilyonluk Mesire Alanı Hayvan Barınağı Oldu

Alucra Topçam Mahallesinde 2015 yılında başlayan mesire alanı yetkililerin ilgisizliği ve sahip çıkmaması nedeniyle hayvan barınağına dönüştü.

Giriş Tarihi: 15 Temmuz 2016 Cuma 12:07
Trilyonluk Mesire Alanı Hayvan Barınağı Oldu

Giresun Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yaklaşık 1 trilyonluk maaliyetle Şubat 2015 de ihalesi yapılan Topçam Mesire Alanı yüklenici firmanın iflas etmesiyle sahipsiz kaldı. Konuyu görüşmek için Alucra'nın bağlı bulunduğu Şebinkarahisar Orman Müdürlüğü ile görüşmek istediğimizde ise konu ile alakalı yetkilerin olmadığı cevabını aldık.

2015 yılı Eylül ayında bitmesi şartıyla ihale edilen mesire alanı maalesef bugüne kadar inşaat halini geçemedi. İhaleyi yapan yetkililer yüklenici firmanın bu tarz bir işi yapıp referans çalışmalarını inceledi mi? Yüklenici firma ihale öncesi teknik şartları sağlayabildi mi? Mesire alanında hal böyle olunca akıllara bu sorular geliyor.

23.04.2015 tarihinde saha teslimi yapılıp 150 gün içerisinde firma tesislerin tamamını yaparak Alucra Orman İşletme Şefliği yetkililerine teslim edilecekti. Gelin görün ki trilyonluk tesis hayvan barınağına dönüşmüş.

Şimdi Giresun Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerine şunları soruyoruz!

1- İhaleyi alıpta işi yapamayan firmanın yeterlilik belgeleri tam mıydı?

2- İş-Kur vesilesiyle bir çok gencimiz ekmek kapısı aralamak isterken 3-4 kişi işe alınıp buranın güvenliği ve temizliği konusunda istihdam edilemez miydi?

3- Yapılan bunca masrafa rağmen harap olan mesire alanı bundan sonra ne olacak?

4- Şu günden sonra buranın korunması için ne yapmayı düşünüyorlar?

YORUMLAR
  • yorum2016-07-20 08:50:48FUAT ERİLLİ

    BU MİLLİ SERVETE YAZIK ....YAZIK....YAZIK.... YAZIK....YAZIK....YAZIK....YAZIK....

  • yorum2016-07-15 12:23:28YALÇIN KARAMANOĞLU.

    Birileri günü kurtarma peşindeler amaçları ALUCRA değil hizmet değil rant ve paylaşım peşindeler ben bu sıkıntıları yorumlarımda 9 senedir dile getiriyorum.ALUCRA Ehlinin elinden çıktı ne kadar şaibeli insan varsa sözüm onlara bunların eline kaldı. ALLAH Bunları ıslah etsin

  • yorum2016-07-15 07:13:31Yavuz Selim Bekçi

    Alucranın makus talihi bu işte. Kurulduğu tarih boyunca hiç bukadar siyasi anlamda güçlü ama bir o kadar da sahipsiz kalmamıştı memleket! Verilen yapılan bu çalışmalar milli servet. Üzülmemek elde değil! Alucranın talihi bu işte SAHİPSİZLİK!

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber