Ana Sayfa Genel Tuğra Spor Okulu Şampiyon Yetiştiriyor

Tuğra Spor Okulu Şampiyon Yetiştiriyor

İlçemiz Aktepe köyünden olan İlhami Konukçu'nun sahip olduğu Tuğra Spor Okulu yetiştirdiği sporcularla Türk Bayrağını Uluslararası arenada sallandırmaya devam ediyor.

Giriş Tarihi: 9 Mart 2011 Çarşamba 16:39
Tuğra Spor Okulu Şampiyon Yetiştiriyor

Tuğra Spor Okulu kurucusu İlhami Konukçu'yu yetiştirdiği ve şampiyon yaptığı sporcularıyla alanında adından söz ettirmekte. 1991 yılında faaliyete başlayan spor okulu çok sayıda Türkiye Şampiyonu, Milli takıma 6 sporcu kazandırmış, Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında Al Bayrağımızı Gururla göndere çektirmiştir.

Aynı zaman 5. Dan Milli Hakem olan Konukçu, 2002 yılından 2011 yılının başlarına kadar Merkez Hakem Komitesi Başkanlığını da yapmıştır. Aktif olarak spora ve sporcu yetiştirmeye devam eden Alucralı hemşehrimiz, Tuğra Spor okuluyla kendi alanında 6 tanesi Hakem düzeyine gelmiş, 4 tanesi antranör olmuş sporcusu bulunmaktadır. Bir çok Türkiye Birinciliği ve İkinciliği olan Konukçu, salonunda 7 yaş sonrası aldığı sporcularıyla haftada 3 gün akşam saat 20-22 arası çalışmalarına devam etmektedir.

Kendisine kısaca spora nasıl başladığını sorduğumuzda bize şunları iletti:

"1984 yılında karateye başladım, 1989 yılına kadar sporculuk yıllarım geçti. Askere gittim ve asker dönüşü 1991 yılında Tuğra Spor salonunu açtım ve halen devam ediyorum. Bu zaman aralığında çalıştığım branşlar ise  ilk başladıgım sistem kyokushin kai kan. Türkiye Federasyonumuzdan 5. Dan ve milli hakem olarak ve federasyonun hakem komitesi başkalığını yaptım ve halen aktif olarak Hakem olarak müsabakalarda görev almaktayım.

Geçmiş yılarımda bir çok gösteri ve açık alanlarda bu sporun tanıtımında yaptığım sayısız faliyetler oldu. Sayı olarak yetiştirdiğim cok sayıda ögrencim var, hepsiyle gurur duyuyorum ama 20 tanesi benim için özel. Onlar çok çalıştı ve federasyondan danlı hakem olma başarısını gösterdi. Milli takımda 6 tane sporcum görev yaptı, milli sporcularımda yapılan mavi haliç ve 2004 Dünya şampiyonasında derece yaptılar.

Aynı zamanda sosyal faliyetlerde bulundum, amatör futbol takılarında yöneticilik ve Alucra Vakfında yönetimde bulundum. Sosyal olmayı çok seviyorum, kahve köşelerinde oturmak yerine topluma faydalı olmak için çaba sarf ediyorum.  Sporculuğun bana kazandırdığı çok şey var, bunun yanı sıra bir kaç dizide rol aldım. Ünlü artist Chackie Chan'in İstanbul'da çevirdiği filmde (Altın Yumruk İstanbulda) onlarla tanışmak ve iyi bir diyalog kurmama vesile oldu. Bu zamana kadar yaptığım bu spor dalında ve spor kariyerimde bana yardımı ve emeği desteği olan herkeze çok teşekkür ediyorum. İlgi gösterip salonumuzu ziyaret eden Memleketimiz Alucranın internet ortamında sesi olan siz Alucrahaber.com'a da teşekkürlerimi şükranları sunarım".


Tuğra Spor Okulu
Salı, Perşembe, Cumartesi akşamları
Fatih Sultan Cad. No:114
Çeşmedurağı - Okmeydanı / Beyoğlu

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halı Saha İhale Ediliyor

Halı Saha İhale Ediliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber