Ana Sayfa Güncel Urfa'nın Balıklı Gölü Alucra'nın Suyurdu Köyü Var

Urfa'nın Balıklı Gölü Alucra'nın Suyurdu Köyü Var

Balıklı Göl Urfa'ya özgü olduğunu bilmeyen yok. Lakin Alucra Suyurdu (İlimsu) köyündeki Balıklar Urfa'yı aratmıyor!

Giriş Tarihi: 9 Ağustos 2010 Pazartesi 13:01
Urfa'nın Balıklı Gölü Alucra'nın Suyurdu Köyü Var

Eski adıyla İlimsu yeni adıyla Suyurdu köyünde köy içerisinde bulunan dere üzerindeki köprü çayocağı ve oturma yerinin temellerine yuva yapan ve köy ahalisi tarafından da koruma altına alınan Aynalı Sazan türündeki Balıklar Urfa'nın meşhur balıklı gölünü aratmıyor.

Hayırsever işadamı ve değerli büyüğümüz Ali Yöre ağabeyimizi Alucralı gençlerle ziyarete gittiğimiz esnada Seyfi Keskin bey tarafından gösterilen balıklar dikkatlerimizden kaçmadı.

Nerdeyse sayıları 400-500 tane olan balıklar köprü üzerinden atılan yemlerle su üzerinde inanılmaz görüntülere sebep olurken, izleyenlerinde kendini Urfa'dan farkının olmadığını hissettiriyor.

Köylü tarafından koruma altına alınan ve avlanması yasaklanan balıklar köye ayrı bir güzellik katmış durumda. Köy ileri gelenleri tarafından öğrendiğimiz bilgilerde ilerleyen süreçte köprü altından akan derenin ıslah çalışmalarını tamamlayıp balıklar için çok daha güzel bir ortam hazırlanacağını öğrendik. Bu güzel görüntülerin Alucra ve Suyurdu köyü adına yerli turist çekmek adına çok güzel bir fırsat olduğu kanaatindeyiz.

Kadir BEKİROĞLU / Alucrahaber.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber