Ana Sayfa Güncel Vadi'ye Yeni Bir Heyecan, Yeni Bir Soluk Geliyor..

Vadi'ye Yeni Bir Heyecan, Yeni Bir Soluk Geliyor..

Kelkit Vadisi Medya Birliği internet, gazete, radyo, televizyon ilen sorunlara çözüm noktasında ve hizmeti teşvik için güç birliği içinde. Kelkit Vadisi Yerel Basın Mensupları yemekli toplantıda bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2010 Pazartesi 09:10
Vadi'ye Yeni Bir Heyecan, Yeni Bir Soluk Geliyor..

HİSAR KEBAP EV SAHİPLİĞİ İLE TOPLANTIDA MEDYA TV SÜPRİZİ.....

Vadi Medya Birliğinin yeni üyesi Medya TV, toplantı saatinde sürpriz yaparak daha evvel yayınladığı Şebinkarahisar tanıtımını tekrar yayına aldı. Ayrıca Hasan Altunbaş, Medya FM radyosu ile canlı yayınla toplantıyı yayınladı.

Kelkit Vadisi Medya Birliği birliğe yeni katılan üyeler ile Vadiye yeni bir soluk, yeni bir yaklaşım, yeni bir heyecan katmak amacı ile bir araya geldi.

Toplum yaşamında, yerel basının çok önemli görevleri vardır. Yerel basın, bütün yaşam boyunca insanlarla iç içedir, hatta onlardan bir parçadır. Yerel basının anlamı budur. Bizler yerel olarak sadece isimde kalmamalı, faaliyetlerini gerçekten uygulamalıdır.

Olayları birebir değerlendirip,hızla hareket ederek,kamuoyuna sunmalıdır. Ulusal basının ulaşamadığı her yerde yerel basın mensuplarını görmek mümkündür..

Kelkit Vadisinin yerel basın mensuplarının bir araya gelmesinin amacı; yöre halkının kültürel kimliğini korumak, haklarına sahip çıkmak, yöreye saygın bir konum kazandırmak görev ve yükümlülüğünü üstlenmektedir.Vadi Medya Birliği, yerel basını olarak, halkımızla yönetenler ile yönetilenler arasında bir köprü durumunda olma sebebi ile hemşerilerimiz ile birlik içinde hizmet vermeyi, hizmeti teşvik etmek amacıyla Kadıköy-Hasanpaşa Hisar Kebap sponsorluğunda bir araya geldiler.

Hisar Kebap işletmecileri Seyfullah Gül, Sedat Güneş, şef Burhan Ünal'ın konukseverliğinde rahat, huzurlu yöresel lezzetli yemeklerin sunulduğu toplantıda, Medya FM Hasan Altunbaş bir sürpriz yaparak radyo canlı yayınına bağlanarak destek ve başarılar diledi.

Şebinkarahisar; sebinmedya.com, sebinmedyatv.com, Kelkit Vadisinin Sesi gazetesi, Alucra; alucra.com,alucrahaber.com, Çamoluk; camoluk.net, vadininsesi.com, Suşehri; susehri.com.tr, Koyulhisar, Akıncılar, Gölova basın temsilcileri ve yeni üyeler Şebinhaber, Koyulhisar.com, Koyulhisarmedya.com, Medya TV, Vadinin sesi Hasan Altunbaş'ında katılım sağladığı Kelkit Vadisi Medya Birliği toplantıda önemli kararlar aldı.

Toplantıda Söz alan Basın Mensupları;

Vadi insanlarımız kendi sorunlarını, gelişmelerini, sesini, yüzünü bizde görür, dertlerini, sıkıntılarını bize anlatır, kendisi ile ilgili her şeyi daha yakından izler, olaylara daha yakından sahip çıkar. Biz yerel basın olarak, İstanbul ve Vadide halk ile iç içe yaşadığımız için, bölgede gelişen olaylara bize çok daha yakındır

Yaşadığımız şehirlerde kültürel ve sosyal etkinliklere ilişkin aktardığımız belge, görsel doküman ve bilgilerle halkımıza "yaşanan yer" duygusunu, yaşadığı yerin bir parçası olduğu düşüncesini kazandırmaktadır.

Toplantı sonucunda çıkan sonuç bildirgesi;

** Sivil toplum örgütlerinin yeteri kadar aktif olmadıkları,

** Sivil Toplum Örgütlerinin Birlik ve bütünlük içinde hareket edememelerinin nedeni ve çözümleri,

 ** Bütün Sivil Toplum Örgütleri ile birlikte çalışılması konusunda iletişim eksikliğinin giderilmesi,

 ** Yöresel sanatçılar arasındaki diyalog eksikliği, iletişimsizlik, kültürel anlamda sanat ve sanatçıların kollanması, korunması, desteklenmesi ve sorunlara çözüm bulma amacı ile görüşmeler yapılması, yerel basın olarak, radyo, tv, özel gece, festivalde ve etkinliklerde kültürel faaliyetlerin yozlaşmaması, kültürel hakların korunması için, sanatçılar ile geniş katılımlı toplantı düzenlenmesi

 **Yerel basının da bir Sivil Toplum Örgütü gibi çalışmasına karar verilmesi, eğitim, sağlık projeleri ile ilgili seminerler düzenlemek.

**Yerel yönetimler ile görüşmeler yaparak, çözüm noktasında iş birliği yapmak.

 ** Ülkemiz açısından tarih boyunca büyük önem taşıyan ve ülkemizde batıyı doğuya, doğuyu batıya bağlayan en önemli kavşak konumundaki Kelkit Vadisi ile ve ilçeleri ile her türlü sorununun tespiti ile çözümleri konusunda çalışmalar yapmak,

 ** Vadinin ekonomik, sosyal, kültürel, tarihsel birikim ve değerlerine sahip çıkarak tanıtımlar yapmak, Vadi insanları arasında sosyal dayanışma ve yardımlaşmanın sağlanması maksadıyla kurulmuş veya kurulacak vakıf, dernek ve diğer sivil toplum kuruluşları arasında iş ve güç birliği ile eşgüdümü sağlamak amacı ile yayınların, gazete, internet, radyo, televizyon aracılığı ile geniş kitlelere duyurulması.

**Ayrıca birliğe yeni üyelerin alınması konusunda, değerlendirme yapılması

Hususlarında sorunlar ve çözüm önerileri basın mensupları tarafından dile getirilmiştir.

Medya Birliği Başkanı Sadi Toygar, Katılanlara teşekkür ederek, hedeflerinin iyiyi daha iyi, daha iyiyi de en iyi yapmak olduklarını belirterek, basın olarak düzenli ve sık diyalog içinde olacaklarını belirterek, Vadinin heyecanlı günlerine hazır olun dedi.

Başkan
: Sadi Toygar..Şebinkarahisar

Başkan Yrd.
: Tülay Dolu..Alucra

Genel sekreter
: Mustafa Bayındır..Çamoluk

Ekonomi ve Ticaret kurulu
: Durbey Duran..Suşehri,Akıncılar,Gölova

Sağlık kurulu
: Ahmet Gedik...Şebinkarahisar

Sivil toplum kuruluşları
: Mustafa Koca..Şebinkarahisar

Halkla ilişkiler
: Metin Ruşen..Şebinkarahisar

İletişim ve sözcü
: Kadir Bekiroğlu...Alucra

Kültür,sanat
: Selim Efe...Koyulhisar

Kültür,sanat
: Mustafa Kılıç...Şebinkarahisar

Medya
: Murat Kendirli..Koyulhisar

Kültür,sanat
: Uğur Aydın...Çamoluk

Kültür,sanat
: Serkan Çiftçi...Şebinkarahisar

Televizyon,radyo ve iletişim
: Hasan Altunbaş..Koyulhisar

Televizyon,basın yayın, iletişim
: Gürhan Gürbüz..Şebinkarahisar

Ankara temsilcisi
: Güven Gürbüz...Şebinkarahisar

Ankara temsilcisi
: Yavuz Kayacık... Alucra

Yayın kurulu: İlhan Çabukol ve Hüseyin Odacı...Şebinkarahisar

KELKİT VADİSİ MEDYA BİRLİĞİ

VADİNİN EN LEZZETLİ YÖRESEL YEMEKLERİNİ SUNAN KOYULHİSARLI DOSTLARIMIZ HİSAR KEBAP İŞLETMECİLERİ SEYFULLAH GÜL,SEDAT  GÜNEŞ VE ŞEF BURHAN ÜNAL'A KONUKSEVERLİKLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜRLERİMİZİ  SUNARIZ..

HİSAR KEBAP
İRTİBAT: 02163481893-3481993
HASANPAŞA-KADIKÖY

 

0-0-0001-camialtin2

0-0-0001-camialtin2 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber