Yurt Binası 2017 Mayıs'da Hizmete Geçiyor

Ana Sayfa » Genel » Vadinin Üç Kardeşi Birarada

Vadinin Üç Kardeşi Birarada

Şebinkarahisar, Alucra, Çamoluk, Yenice sivil toplum kuruluşları, toplumsal gelişme için ortak paydada ilk defa buluştular çıkan karar : ŞİMDİ BİRLİK ZAMANI!

 
 
 
Vadinin Üç Kardeşi Birarada
Vadinin geleceğine hep birlikte sahip çıkan Sivil toplum kuruluşları güç birliği için ilk adımları attılar. Şimdi Sivil toplum kuruluşlarının imtihan vakti...!!

Kelkit Vadisinin merkezinde bulunan Şebinkarahisar, Alucra, Çamoluk, Yenice, ticaret, eğitim ve kültür merkezi durumunda olup, civardaki birçok yerleşim beldesinin ekonomik, sosyal ve siyasal ihtiyaçlarını karşılayan bölgesel güç konumundaydı. Fakat azalan nüfus ile eski cazibesini yitiren bölgeye tekrar eski konumuna getirmek için uğraşan Sivil toplum kuruluşları Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinin organize ettiği kahvaltılı tanışma, kaynaşma toplantısında bir araya geldiler. Levent Şirvan tesislerinde yapılan kahvaltılı toplantıda 200'e yakın sivil toplum kuruluşu başkanları hazır bulundu. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç tarafından destek verilen toplantının organizasyonu STK'dan sorumlu dernek yöneticileri Mustafa Koca ve Selim Çiftçi tarafından yapıldı.

Açılış konuşması STK Komisyonu başkanı Mustafa Koca tarafından yapıldı. Divan heyetine ilçelerden birer temsilcinin katıldığı, Başkan Av.Hakan Özbay'dan oluşan divan heyetine, Alucra'dan Kadir Bekiroğlu, Selim Çiftçi ve Çamoluk'tan Eşref Kınataş tarafından temsil edildi.

Av.Hakan Özbay, toplantının amacı ve önemi hakkında katılımcılara verdiği bilgide Şebinkarahisar, Alucra, Çamoluk, Yenice ve yöresinin temel sorunlarının istişare edilerek müzakereye açılması, ayda bir defa olmak üzere temel sorunlar hakkında birlikte hareket edilerek çözüm yollarının bulunması ve komisyonlar kurulması ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin kendilerini tanıtması gündem maddeleri arasında yer almaktadır, dedi.

KELKİT VADİSİNİN BEREKETLİ TOPRAKLARI GELECEĞİNE UMUTLA BAKIYOR

Toplantıya ev sahipliği yapan Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Yücel Kısa, gündem maddeleri hakkında bilgi verdiği konuşmada, birlik, beraberlik içinde hareket edilmesi gerektiğini, yörenin geri kalmışlığı, nüfusun azaldığını, yatırımların gerektiğini ve köydes projelerinin ödeneklerinin takibi konusunda ısrarlı olacaklarını söyleyerek, bundan sonra Vadimizin bereketli topraklarının insanları geleceğine umutla bakacaklar, toplantıya destek veren Başkan Şükrü Genç ve davetlilere teşekkürlerini sundu.

Vakıf Başkanı Avni İşçan, birlikte hareket ederek başaramayacağımız iş yoktur, diyerek başarılar, diledi.

Alucra Vakfı Başkanı Necdet Bekçi; İlk defa böyle bir organizasyon yapılıyor, böyle toplantıların sık sık yapılması gerekir, el ele kol kola verip Şebinkarahisar'ı tekrar il yapmalıyız. Bu konuda Alucra hep yanınızda olacaktır. Toplantıya davet ettiğiniz için teşekkür ediyorum, dedi.

Alucra Dernekler Birliği Başkanı Osman Çoruh, konuşmasına bütün ilçelerimiz için yapılan bu toplantı inşallah hayırlı olur, emeği geçenlere teşekkür ederim, dedi.

Çamoluk Dernek Başkanı Yaşabey Kalebaşı; Şebinkarahisar önderliğinde yapılan bu oluşum bizleri çok sevindirdi. Daha çok bir araya gelerek sorunlarımıza çözüm bulma gayreti içine girmemiz gerekir. Yöremizin nüfusunu azaltmak yerine çoğaltmamız gerekir. Bundan sonraki programlarda örnek projeler yapılmasını istiyorum,birlikteliğimiz hayırlı olsun, dedi.

Yenice Dernek Başkanı Hasan Kacı, teşekkür konuşması yaparak, başarılar diledi.

Çamoluk Belediye Başkanı Özcan Çinici, isabetli bir karar, destekliyoruz, projeler üretmeli, azalan nüfusun artırılması için çalışmalar yapılmalı ve tatbik edilmelidir diyerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç,toplantının çok önemli olduğunu söyleyerek,ilk defa yapılan bu toplantıyı tertip edenleri kutluyorum,dedi.

Şebinkarahisar, Alucra, Çamoluk ilçelerinin ve Yenice beldesinin köy/mahalle başkanlarının kendilerini tanıtarak yaptıkları konuşmalarda, Kelkit Vadisi Medya Birliği üyeleri açıklamaları ile toplantıya damgasını vurdu. Birlik Genel sekreteri Mustafa Bayındır, Şebinkarahisar tekrar il olma hakkını almalıdır konuşması yoğun alkış aldı. Birlik Başkan yrd. ve Alucra Eğitim Derneği Başkanı Tülay Dolu, Başkan Şükrü Genç'in yanına giderek randevu talep etmesine Başkandan jet hızı ile gelen randevu talebiniz kabul edilmiştir sözü ile yoğun alkış oldu.

Vadi Medya Birliği Başkanı Sadi Toygar, medyanın ve insanlarımızın özlediği bu tablodur, fazla söze gerek yok, bu birlikteliği bir yıl evvel medya birliği olarak bizler başlattık, sivil toplum kuruluşlarımıza desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz, katılanlara ve emeği geçenlere teşekkür ederim, dedi.

Yıldız teknik üniversitesinde Uluslararası İlişkiler bölümünde okuyan Japon öğrenci Keisuke Wakizaka,Türk-Japon dostluğu adına ve 11 Martta Japonya'da meydana gelen depremde zarar gören memleketi Miyagi'de olan kayıplar verdiklerini, Türk dostlarının kendisine yardım ettiğini ve yalnız bırakmadığını, Türkiye Cumhuriyeti Devlerine ve halkına sonsuz teşekkür ederek Türkçe olarak yaptığı konuşmasında, Ağustos ayında Şebinkarahisar'a gittiğini, çok beğendiğini söyleyerek, "Hepimiz Türküz, Yaşasın Güçlü Türkiye'' diyerek yoğun alkış aldı.

CHP Milletvekili aday adayı Müslüm Eriş, kendisini tanıtarak aday adaylığı hakkında bilgi verdi.

Toplantıya katılan protokol, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Çamoluk Belediye Başkanı Özcan Çinici,Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Avni İşçan, Alucra Vakıf Başkanı Necdet Bekçi, Alucra Dernekler Birliği Başkanı Osman Çoruh, Çamoluk Dernek Başkanı Yaşabey Kalebaşı, Yenice Beldesi Dernek Başkanı Hasan Kacı, İstanbul Üniversitesi Orman fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr.Ömer Saraçoğlu, İst. Üniversitesi öğretim üyesi Şule Özbal, Bakırköy 13. Ağır ceza hakimi başkanı Hayri Özdal, İBB Zabıta amiri Ünsal Yılmaz, Alucra Eğitim Derneği Başkanı Tülay Dolu, Kelkit Vadisi Medya Birliği üyeleri, sanatçılar Nurettin Karadeniz ve Yasin Yeşil katıldılar.

Demokrat parti Genel Başkanı Sayın Namık Kemal Zeybek, aynı tesislerde toplantısı olduğundan dolayı, Vadi Sivil toplum kuruluşlarının toplantısına gelerek başarılar diledi.

Bir dahaki toplantının Alucra Vakfı ev sahipliğinde yapılması ve kurulacak komisyonlar aracılığı ile toplantıların düzenli olarak yapılması benimsendi.

Kelkit Vadisi Sivil toplum kuruluşları bu toplantının sonuçları ve bundan sonraki toplantıların imtihan olacağını düşünerek, proje üreterek toplantıya katkı sağlamaları temennisi ile Vadimize hayırlı, uğurlu olsun.Haber: Sadi Toygar
Resimler: Mustafa Bayındır
Kelkit Vadisi Medya Birliği

 
21 Mart 2011 Pazartesi 13:06
Okunma: 1489
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Arşiv
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
Namaz Vakitleri
 
 • İmsak02:48
 • Güneş05:01
 • Öğlen12:44
 • İkindi16:42
 • Akşam20:06
 • Yatsı21:59
 
Anket
Alucra'nın Gelişiminde Öncelik Ne Olmalı?
Sosyal ve Kültürel Tesisler
Kültürel Festival ve Eğlenceler
Üniversitemizin Büyümesi ve Gelişmesi
Nüfusun ve Şehirleşmenin Büyümesi
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Tarihte Bugün
1818 - Illinois ABD'nin 21.ci eyaleti oldu.
1854 - Florence Nightingale Üsküdar'da.
1918 - I. Dünya Savaşı'ndan sonra Londra'da yapılan Müttefik Kongresi sona erdi; Almanya'nın savaş tazminatı ödemesine karar verildi.
1923 - Teşkilatı Esasiye Encümeni yeni anayasayı görüşmeye başladı.
1928 - Ekmek otuz para ucuzladı.
1934 - Dini kisvelerle ilgili yasaklar öngören "Bazı Kisvelerin Giyilemeyeceğine Dair Kanun" kabul edildi.
1942 - Zonguldak'ta bir maden ocağındaki kazada 63 işçi öldü.
1944 - Yunanistan'da komünistler ve kralcılar arasında Yunan İç Savaşı başladı.
1945 - İstanbul'da Tan Matbaası gericilerin saldırısıyla yıkıldı.
1956 - İngiltere ve Fransa, Süveyş'ten çekileceklerini açıkladılar.
1959 - Dr. Fazıl Küçük Kıbrıs Cumhurbaşkanı Yardımcısı oldu.
1967 - İlk kalp nakli ameliyatını, Güney Afrika'lı kalp cerrahı Dr. Christian Barnard, Cape Town'da yaptı; hasta 18 gün yaşayabildi.
1971 - Pakistan-Hindistan savaşı başladı.
1971 - Prof.Dr. Mümtaz Soysal 6 yıl 8 ay hapse mahkum edildi.
1979 - Fedai Dergisi sahibi, yazar Kemal Fedai Coşkuner İzmir'de öldürüldü.
1981 - Bülent Ecevit, dört aylık hapis cezasını çekmek üzere Ankara Merkez Kapalı Cezaevine konuldu.
1984 - Bhopal kazası: Union Carbide firmasının Hindistan'da Bhopal'de kurduğu böcek ilacı üreten fabrikadan yanlışlıkla 40 ton metil isosiyanat gazının sızması 18,000 kişinin ölümüne neden oldu.
1989 - Malta'da bir araya gelen ABD başkanı George Bush ve Sovyetler Birliği komünist partisi genel sekreteri Mikhail Gorbaçov, soğuk savaşın bittiğini resmen ilan ettiler.
1990 - TRT'nin Telegün adlı yayını başladı.
1999 - Bakanlar Kurulu, Bolu'ya bağlı Düzce ilçesinin il, Kaynaşlı ve Derince beldelerinin de Düzce'ye bağlı ilçe yapılmasına karar verdi.
2002 - BM silah denetçileri ilk kez, Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in saraylarından birine önceden haber vermeksizin girdiler.
2002 - Dünya Gıda Programı Afrika'da 38 milyon kişinin açlıkla karşı karşıya olduğunu açıkladı.
2003 - Türk-İş'in 19. Genel Kurulunda Genel Başkanlığa Salih Kılıç seçildi.
 
Süper Loto
01.12.2016 Tarihli Çekiliş Sonucu101823343650
 
 
Kurumsal

İçerik

  Gündem

  Siyaset

  Teknoloji

  alucrahaber