Ana Sayfa Yöremizden Vadi'ye Örnek Yatırım

Vadi'ye Örnek Yatırım

Hayvancılık sektöründe Kelkit Vadisine örnek 6 milyon TL değerinde Papatya Et Üretim Tesisinin temel atma töreni gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2017 Çarşamba 16:22
Vadi'ye Örnek Yatırım

Kocaeli Gebze’de faaliyet gösteren iş adamı Osman Kılıç ve kardeşlerinin sahibi olduğu firma ile memleketi Şebinkarahisar Aşağı Bahçe mevkiinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) desteği ile kurulacak olan Papatya Et Üretim Tesislerinin temel atma töreni gerçekleştirildi.


Şebinkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Derneği yönetim Kurulu üyesi Kocaeli Şubesi Başkanı işadamı Osman Kılıç, Şebinkarahisar'da yatırım bedeli 6 Milyon TL olan Avrupa standartlarında yapılacak dev et üretim tesisinin temel atma töreni dolayısı ile yaptığı açıklamasında;

"Kelkit vadisinin incisi Şebinkarahisar’da hayvancılığın gelişmesi üretimin artması direk ve dolaylı istihdama katkı yapması yönünde bir dönüm noktası olabilecek. Şehrimiz adına çok önemsediğimiz bir projenin gerçekleşmesinin başlangıç noktasında olmanın huzuru içerisindeyiz. Hayvancılık sektöründe yapacak olduğumuz Avrupa standartlarındaki üretim çiftliğimiz, bölgemize gerek yapı ve gerekse üretim mantığı ile örnek olacak bir yatırımda bir çok kişiye de iş imkanı sağlayacak ve girişimciler tarafından örnek bir proje olacaktır. Bu yatırım ekonomik olarak bölgeye de bir canlılık kazandıracaktır. Satılan hayvanlar burada kesilerek toptancılara, kasap ve marketlere gönderilecek 25 dönüm arazide 5 bin m2 üzerine kurulacak tesiste yaklaşık 250 büyükbaş hayvan yetiştirip ve işçi istihdamımızla  Özel sektörün yatırım yapmayı riskli gördüğü bölgemizde bir ilki gerçekleştireceğiz.

Bizler, doyduğumuz topraklardan doğduğumuz toprakları unutmayıp buralara gelerek yatırım yapmak için kollarımızı sıvadık.

Kimilerine göre risk aldığımız doğrudur. Ancak bölgemizin yatırım yapmadan kalkınamayacağının farkında olduğumuzu, bunun risk almadan olmayacağını bilerek, Şebinkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımla güç birliği içerisinde gücümüz nispetinde, devletimizin desteği ile bu topraklarda yatırım yapmaya, kalkınma hamlesinde görev almaya devam edeceğiz.
 
TKDK nın sağladığı %65 destek ve babam Zeki Kılıç , kardeşlerim Osman, Erdoğan Kılıç ve manevi kardeşim Musa Çiftçi ayrıca  tesisimizin CEO görevini üstlenen eşim Arzu Kılıç ile gücümüze güç katacağını düşündüğümüz bu tarihi açılışa katılan protokol ve bize destek veren kurum/kuruluşlara, açılışa katılan tüm hemşerilerimize ailem adına teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Temel atma törenine, AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk;

"Ben temel atmalara değil de kurdela kesmeye alışığım bugün bu vadiye güzel bir tesisin açılışı söz konusu olunca geldik inşallah kurdelasını da keseriz. Bu yatırımın örnek olduğunu büyük risklere göğüs gerekerek ilçesine kazandığı tesisler ile   Ülkemizde müteşebbis sayısı arttıkça seviniyoruz. Çünkü iş veren onlar. İş kurarak yatırımcılar iş üretmekte ve  devlette iş kuracak yatırımcıya destek olmakta. Bu gün burada bu yatırımı gerçekleştirecek Osman Kılıç ve ailesini ilçem ilim ve Türkiye adına kutluyorum. Bu açılış bölgeyede örnek olmakta.. Veren el alan elden üstündür hayırlı uğurlu olsun dedi.

Şebinkarahisar Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Sahin Yılancı, İl Genel Meclis Üyeleri Uğur Erarslan, Davut Özacar, Giresun AK Parti il Başkan vekili Kenan Tatlı, Şebinkarahisar Ak Parti ilçe Başkanı Nejat Okuyar, Şebinkarahisar CHP Ilce Baskanı Oktay Alp, MHP Şebinkarahisar ilçe Başkanı Sait Yeğen, Şebinkarahisar Vakıf Başkanı Avni İşcan, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Dernek Başkanı Mehmet Şimşek, Şebinkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Dernek Başkanı Altan Güneş, Kocaeli Şebinkarahisarlılar Dernek Başkanı İlhan Avutman, Sarıyer Şebinkarahisarlılar Dernek Başkanı Ruşen Aydeniz, Sarıyer Belediye meclis üyesi Veysel Yeşil, Köy dernek başkanları, muhtarlar, işadamları ile köy halkı ve basın mensupları katıldı.

Konuşmaların ardından ise protokol tek tek temsili olarak tesise ilk harcı attılar.

Haber: Gülsen Akyol Mutlu

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Giresun’da PKK’lı Terörist Teslim Oldu

Giresun’da PKK’lı Terörist Teslim Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber