Alucra'da Tek Gündem Nüfus

Ana Sayfa » Genel » Vali Şahin Görevine Başladı

Vali Şahin Görevine Başladı

13 Mart 2011 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Bakanlar Kurulu kararı ile İlimiz Valiliğine atanan Vali Dursun Ali Şahin dün görevine başladı.

 
 
 
Vali Şahin Görevine Başladı
Yaklaşık 20 aydır ilimizde görev yapan Vali Mustafa Yamanın Kırklareli'ne atanmasının ardından Bakanlar Kurulu tarafından hazırlanan  valiler kararnamesiyle, Giresun Valiliğine de Merkez Valisi Dursun Ali Şahin getirildi. Bu atamalarla bu güne dek birlikte Giresun’da 8 yılda 12 vali değişikliği gerçekleşti. Yeni Vali Dursun Ali Şahin dün 14.00 sıralarında ilimize gelerek göreve başladı.

Vali Şahini, Hükümet konağı alanında, Askeri, Sivil Bürokratlar, Belediye başkanları, İl Genel Meclisi Başkanı ve üyeleri, Ak Parti İl Başkanı, Dernek, Sivil Toplum Oda Temsilcileri, vatandaşlar karşıladılar. Vali Şahin kendisini karşılamaya gelenlerle tek tek tokalaştı ve Giresun’a gelmekten çok mutlu olduğunu ifade etti.

Tanışmanın ardından Sayın Valimiz Dursun Ali Şahin’in özgeçmişi okundu. Ardından Vali Şahin kendisini karşılayanlara hitap ederek önemli mesajlar verdi.   33 yıllık meslek hayatında ülkenin değişik yerlerinde görev yaptığını, Giresun’un da çok güzel bir yer olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Vali Şahin, “Yeşille mavinin birleştiği yere, Giresun iline bundan üç hafta önce atandım. İstanbul’un 3.üncü yakası olarak nitelediğim, Yalova Valiliğinde kısa bir süre görev yaptıktan sonra nasip burasıymış. Evet her kaderin üzerinde bir kader vardır. Her sırrın bir anahtarı vardır. Bende sizlerle beraber görev yapmak üzere huzurunuzdayım” dedi.   Buraya gelmeden önce Ankara’daki değerli Giresun milletvekilleriyle,  İstanbul’daki, Gebze’deki Dernek yetkilileri ve sıla hasreti çeken gurbetçilerle bir araya gelerek görüştüğünü ve bilgiler aldığını kaydeden Vali Şahin,  kendisi için esas olanın Giresun ve Giresun’lular olduğunu söyledi.
“Bugün 28 Mart, tesadüf odur ki Giresun’un plakası da 28’miş.   Bunu da yeni öğrendim. Başlangıç güzel olursa güzellikler hep güzelliği çeker, iyilikler hep iyiliği çeker. Bende buna inanan bir kişi olarak huzurlarınıza geldim” diyerek sözlerine devam eden Vali Şahin konuşmasını şöyle sürdürdü; “Hayatta hep doğruluğun ve dürüstlüğün yanında oldum. Tabii ki bende kendim gibi arkadaşlarımın da öyle olmasını isterim. Yalanın kırmızısını, beyazını hiç sevmem. Hepsini aynı niteliğe, aynı çuvala koyan kişiyim. Dobra dobra konuşan benim için ideal kişidir. Yüzüne başka, sırtını dönüp gittiği zaman başka konuşan insanlardan nefret ederim. Sizde nefret edersiniz.
Necip Fazıl’ın “Su iner yokuşlardan, hep basamak basamak, Benimse alın yazın yokuşlarda susamak” dizeleriyle konuşmasına devam eden Vali Şahin sözlerine şöyle devam etti; “Bugün hizmet için kapınızı çaldım ve geldim. İnanıyorum ki hizmetimiz büyük olur. Küçük işlerle uğraşmak için gelmedim. Benim paydam Giresun’dur, benim paydam hizmettir. Atatürk ne güzel söylemiş “Millete efendilik yoktur”. Hizmete efendilik vardır, Ben hizmete efendiliğe talip olmak için geldim. Ben kalem efendiliği, bürokratın efendisi olmak için gelmedim. Bütün arkadaşlarımdan da böyle isterim. Hepsi sözünün eri olacak, yapamayacağı şeyler söz vermeyecek. Söz verince mutlaka yapılması sağlanmalıdır. Biz Valilik olarak yerel yönetimlerle, sivil toplum kuruluşlarıyla hep beraber çalışacağız. Sacın üçayağı yere mutlaka oturacak. Yoksa o tencere yemeğini pişiremez. Genel İdare, Yerel İdare, Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte görev yapacağız. Kapım devletin kapısı herkese açık, ama özellikle fakru zaruret içerisinde bulunanlara sonuna kadar açıktır. Hiç çekinmeden kapımı aşındırabilirler.
  Devlet idaresinde çatık kaş döneminin bittiğini, tebessüm, gülümseme döneminin başladığını dile getiren Vali Şahin, “Gülümsemeler insanı mutlu eder. Benim idarecilerim, benim müdürlerim, belediye başkanlarım, onlarda öyle olmalıdır” dedi.   “Hizmet edilen yerde mutlaka hata olabilir. Yatan aslandan yürüyen karınca daha hızlıdır. Biz buraya yatan aslan olmaya gelmedik. Karınca olmak içinde gelmedik” diyen Vali Şahin konuşmasını şöyle sürdürdü; “Doğuda ve batıda bulunan illerin mesafesine, bunların seviyesine en kısa zamanda çıkmak için, zirveye tırmanmak için geldik. İki kişi camdan bakıyor. Birisi camın önündeki çamuru, diğeri yıldızları ve ayı görüyor. Bizim hedefimiz yıldızlar ve ay olacaktır. Hedefimiz daha açıkçası büyük olacaktır. Birlik ve beraberlik olmadan netice alınmayacağına inanan bir kişiyim.   Hacı Bektaşi Veli’nin “Bir olalım, İri olalım, Diri olalım” sözünü hatırlatarak konuşmasına devam eden Vali Şahin konuşmasını şöyle tamamladı. “Burada bir olacağız, diri olacağız. Böylece hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Tabii ki bunu sürdürürken diğer illerden daha çok proje üreterek vekillerimizin de katkısıyla daha fazla ödenek alacağız. Giresun’un ivmesini yukarıya çıkaracağız. Bu arada en önemli görevimiz yol ve sudur. Önceliğimiz yol, su olacaktır. Çünkü yol medeniyettir, kalkınmadır. Su ise hayattır. Kaymakamlarımızla, Vali Yardımcılarımızla, Belediye Başkanlarımızla güzel mesafeler alacağımıza inanıyorum. Eski eserlerimizin mutlaka bekçisi olacağız. Bunların onarımını tez elden sağlamaya çalışacağız. Çevre konusunda Belediye Başkanlarımız, Kaymakamlarımız ve Valilerimizin görevinin %60‘ı çevre ile ilgilidir. Çevre konusundaki hassasiyetimizi, çevre konusundaki hızımızı göreceksiniz. Diğer illerin kat kat üstünde olacağız. Yaylalarımızın sahibi olacağız. Onların eksikliklerini en kısa zamanda tamamlamaya çalışacağız. Dahası sizin talepleriniz benim taleplerim olacak. Bir kez daha ifade ediyorum ki, Giresun’a hoş sedayı getirmek için huzurunuzdayım. Artık durmak yok hep ileriye, hep ileriye. Sizlere selam ve saygılarımı sunuyorum.”


 
29 Mart 2011 Salı 09:34
Okunma: 890
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Arşiv
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
 
Gazete Manşetleri
 
Namaz Vakitleri
 
 • İmsak02:48
 • Güneş05:01
 • Öğlen12:44
 • İkindi16:42
 • Akşam20:06
 • Yatsı21:59
 
Anket
Alucra'nın Gelişiminde Öncelik Ne Olmalı?
Sosyal ve Kültürel Tesisler
Kültürel Festival ve Eğlenceler
Üniversitemizin Büyümesi ve Gelişmesi
Nüfusun ve Şehirleşmenin Büyümesi
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Tarihte Bugün
1791 - The Observer'ın (dünyanın ilk pazar günü gazetesi) ilk sayısı yayımlandı.
1859 - Mekteb-i Mülkiye kuruldu.
1881 - Los Angeles Times'ın ilk sayısı yayımlandı.
1897 - Osmanlı Devleti ile Yunanistan arasında barış anlaşması imzalandı.
1918 - ABD başkanı Woodrow Wilson, I. Dünya Savaşı barış görüşmeleri için Versay'a geldi. Başkanlığı sırasında Avrupa'ya gelen ilk ABD başkanı oldu.
1920 - Ankara'da maaşlarını alamayan öğretmenler ilk kez grev yaptı.
1927 - Cumhuriyet döneminin ilk kâğıt paraları tedavüle çıkarıldı.
1929 - Türk parasının değerini yükseltmek için alınacak önlemlerle her yerde yerli malı kullanılmasını hedefleyen bir kararname yayımlandı.
1933 - Eskişehir Şeker Fabrikası kuruldu.
1943 - İnönü-Churchill-Roosevelt arasında Kahire Konferansı yapıldı.
1945 - ABD Senatosu 65'e karşı 7 oyla BM'e katılma kararı aldı. (BM, 24 Ekim 1945'de kuruldu).
1945 - İstanbul'da komünizm karşıtı gösteride, Tan, La Turquie, Yeni Dünya matbaaları, Berrak ve ABC kitapevleri tahrip edildi.
1945 - Tan Olayı gerçekleşti. Tan gazetesi milliyetçi kesim tarafından saldırıya uğradı ve yağmalandı. Olaydan sonra gazete yayın hayatına son verdi.
1955 - Türkiye'de ilk elektrikli tren, İstanbul'da Sirkeci-Halkalı arasında çalışmaya başladı.
1961 - İngiltere'de doğum kontrol hapları serbestçe satışa çıkarıldı.
1980 - Rock grubu Led Zeppelin dağıldıklarını açıkladı.
1981 - ABD başkanı Ronald Reagan CIA'nın ülkedeki casusluk faaliyetlerine izin vererek örgütün yetkilerini genişletti.
1981 - Danışma Meclisi Başkanı Sadi Irmak "Askerler kışlaya dönmenin hasreti içinde" dedi.
2000 - Yatağan Termik Santrali'nde üretim durduruldu. Santral filtresiz çalıştırıldığı için Yatağan halkını zehirliyordu.
2002 - BM Güvenlik Konseyi Irak'ın "gıda karşılığı petrol" programını altı ay uzatma kararı aldı.
2009 - Hükümet kararnamesi ile Türkiye'ın İlaç fiyatları inecek. Orijinal ilaçlarda %40, jeneriklerde %20, KKİ nedeniyle %13 oranında inecek. Pazar payına göre ortalaması %50 civarı.
 
Süper Loto
01.12.2016 Tarihli Çekiliş Sonucu101823343650
 
 
Kurumsal

İçerik

  Gündem

  Siyaset

  Teknoloji

  alucrahaber