Ana Sayfa Güncel Vali'den Terör Açıklaması

Vali'den Terör Açıklaması

Giresun Valisi Hasan Karahan, Teröristlerle çatışma yaşanan Balcana Köyünde incelemelerde bulunmasından sonra Şebinkarahisar Kaymakamlığında bir toplantı yaptı.

Giriş Tarihi: 7 Haziran 2016 Salı 23:26
Vali'den Terör Açıklaması

Şebinkarahisar Balcana Köyünde bu sabaha karşı çıkan çatışmada 5 kişilik terörist grupdan biri ölü ele geçirilirken diğerleri malzemeleri bırakıp ormanlık alanıda fırsat bilerek kaçtılar.

Giresun Valisi Hasan Karahan olayla ilgili olarak bugün Şebinkarahisar'a gelerek olayın yaşandığı bölgede incelemelerde bulunarak, Şebinkarahisar Kaymakamlığındaki toplantının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Giresun Valisi Hasan Karahan, Şebinkarahisar Kaymakamlık makamında basına yaptığı açıklamada, bölgeye Erzincan üzerinden intikal etme gayretinde olan bir grubun tespit edildiğini söyledi.

Bunların hareketlerinin takip edildiğini belirten Karahan, şunları kaydetti:

"Bildiğiniz gibi bölgemize Erzincan üzerinden intikal etmek isteyen bölücü eylemler gayretinde olan bir grup terörist  tespit edildi. Dün gece temas sağlandı, bir terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonlar devam ediyor, bölgede tüm ekiplerimiz, imkanlarını seferber etti. Bölge komutanımız, jandarma komutanımız, emniyet müdürümüz ve biz, olayın takipçisi olarak olay yerine geldik. İnşallah diğerlerini de etkisiz hale getirmek için çabalarımız devam ediyor. Şu aşamada söyleyebileceklerimiz bu kadar" dedi.

Karahan, basın mensuplarının bölgedeki güvenlik önlemlerinde artış olup olmayacağı yönündeki sorusuna ise "Bölgede güvenlik tedbirimiz var. Ancak bu grupların takibi anlamında özel bir gayretimiz var." yanıtını verdi.

Vali bölge halkının da dikkatli olması ve herhangi bir şüpheli durumda mutlaka polis ve jandarma'ya en kısa zamanda intikal ettirmeleri gerektiğini ifade etti.

Öte yandan öldürülen teröristin cesede Şebinkarahisar Devlet Hastanesine oradan da otopsi ve kimlik tespiti için Karadeniz Tıp Fakültesi Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

YORUMLAR
  • yorum2016-06-08 05:24:49şerif kaleli

    birinin gebermesine sevinmekten çok, dördünün kaçmasına üzüldüm. madem önceden takip ediliyordu daha sağlam bir pusu atılıp 5 leş alınamaz mıydı?

  • yorum2016-06-08 04:52:49Sait PAÇA

    Bakın da görün o.çocukları hepinizi bekleyen son bu işte :) hepiniz kendi kanınızda boğulasınız inşallah..

  • yorum2016-06-07 18:11:10Emrah Zorba

    Gebermiş o...çocuğu ateşi bol olsun inşallah.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber