Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Veli Ziyaretleri Performansı Artırıyor

Veli Ziyaretleri Performansı Artırıyor

İlçemiz Halis Akmen Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmenleri veli ziyaretleriyle öğrenci, veli ve okul iletişimi güçlendirmeyi hedefliyor.

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2017 Pazar 15:29
Veli Ziyaretleri Performansı Artırıyor

İlçemiz Halis Akmen Çok Programlı Anadolu Lisesi "Velim Okulda Öğretmenin Evde" adlı bir proje düzenleyerek eğitimin en önemli ayaklarından biri olan velilerimizi okula yaklaştırmayı amaçladı.

Bu amaçla her ortamda velilerle bir araya gelinmeye çalışıldı. İlk olarak veliler okula davet edildi. Kitap okuma saatleri ve sınıf anne çayları düzenlendi. Projenin ikinci ayağı olarakta okulumuz öğretmenleri velilerimizi evlerinde ziyaret etti.

Bu ziyaretlerle ortak payda olan öğrencilerin çalışma ve yaşam ortamlarını görüp onlar için en iyisini yapmak adına istişarelerde bulunmak amaçlandı. Okul idarecileri; "Velilerimiz bu ziyaretlerden dolayı memnuniyetlerini dile getirdi. Yaptığımız bu ziyaretlerle geçmiş yıllarda edindiğimiz tecrübeler göstermiştir ki öğrencilerimiz yapılan ziyaretler sonrası olumlu etkileniyor ve performanslarında oldukça iyi bir artış gözlemleniyor" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçemize Müjde! Kadın Doğum ve Çocuk Doktoru Geliyor

İlçemize Müjde! Kadın Doğum ve Çocuk Doktoru Geliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber