Ana Sayfa Güncel Yaz Kur’an Kurslarımız İlk Meyvelerini Verdi

Yaz Kur’an Kurslarımız İlk Meyvelerini Verdi

Alucra Müftülüğü bünyesinde eğitim ve öğretime devam eden Hz. Fatıma Kur’an Kursuna devam eden ve bu sene Kur’an okumaya başlayan 11 öğrencimiz için “Kur’an Okumaya Geçiş” programı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 9 Ağustos 2017 Çarşamba 22:02
Yaz Kur’an Kurslarımız İlk Meyvelerini Verdi

Alucra Müftülüğü bünyesinde eğitim ve öğretime devam eden Hz. Fatıma Yaz Kur’an Kursuna devam eden ve bu sene açılan yaz kursunda Kur’an okumaya başlayan 11 öğrencimiz için “Kur’an Okumaya Geçiş” programı düzenlendi.

4 Ağustos Cuma günü gerçekleştirilen programa öğrenciler, veliler ve İlçe Müftümüz Muhammet Salman katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, öğrenciler ilahiler söyledi, şiirler okudu ve tiyatro gösterisi sergilediler. Unutulmaz anların yaşandığı programda öğrenci velileri oldukça duygusal anlar yaşadı. Programda söz alan İlçe Müftümüz Salman, Yaz Kurslarının önemine vurgu yaptı. Çocuklarımıza Kur’an okumayı öğrettiğimiz gibi onlara Kur’an Ahlakını da vermeliyiz ve onların Kur’an ile olan bağlarını her zaman diri tutmalıyız şeklinde konuştu.

Programda bu sene Kur’an okumaya yeni geçen öğrencilere ilçe müftülüğü tarafından Kur’an-ı Kerim hediye edildi. Program pasta ve meyve suyu ikramıyla son buldu.

İlçe Müftülüğü olarak Kur’an okumaya yeni başlayan ve devam eden tüm çocuklarımızı tebrik ediyor, başta bu başarıya imza atan ve programı organize eden Hz. Fatıma Kur’an Kursu Öğreticisi Melek Güler olmak üzere onları yetiştiren hocalarımıza ve ailelerine teşekkürü ediyoruz.

 

YORUMLAR
  • yorum2017-08-10 02:25:18Fatma Castur

    İslam için böyle güzel hizmetletde bulunduğunuz için bizde ayrıca teşekkür ediyoruz. Allah hepinizin den razı olsun

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber