Ana Sayfa Genel Yeni Hastanede Teslim Tarihi Yine Uzadı

Yeni Hastanede Teslim Tarihi Yine Uzadı

Alucra Devlet Hastanesinde teslimat süresi üçüncü kez uzatıldı.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2016 Pazar 20:32
Yeni Hastanede Teslim Tarihi Yine Uzadı

Babapınar Mahallesinde 14 bin 061 m2 alana inşa edilen Yeni Alucra Devlet Hastanesinin 2095 m2 üzerinden 7992 m2 kapalı alan şekilde tasarlanmış ve geçtiğimiz bahar aylarında da inşaat çalışmalarına başlanılmıştı.

Şantiye şefinden alınan bilgilere göre 2017 yılı başlarında geçici kabulü yapılacak. Hastanenin dış cephesi tamamen bitmiş, bina içinde 2. ve 3. katlarında asma tavan çalışmaları hızla devam etmektedir. Islak zemin çalışmaları büyük ölçüde bitmiş durumda, giriş katı ve zemin katında eksiklikler mevcut ancak yine şantiye şefinden alınan bilgilere göre bu alanlardaki eksikliklerde en kısa sürede bitirilecek.

Elektrik, merkezi ısıtma ve soğutma sistemleri en kısa sürede devreye alınarak şebekelerde deneme amaçlı devreye alınarak testler yapılacak. Çevre düzenlemesinin yüzde 70'lik kısmı bitmiş durumda, parke taşlarınında eksik alanlarıda en kısa sürede tamamlanacağını iletildi.

Yüklenici firma iklim şartlarınının çalışmaları olumsuz yönde etkilediğini ileterek önce 2016 yılı Nisan ayında tamamlanacağını, daha sonra Temmuz ayına kadar ek süre aldıklarını fakat çalışmalar yetişmediği için son olarak üçüncü kez ek süre alarak 2017 yılı Ocak ayında binanın teslim edileceği yetkililer tarafından ifade iletildi.

YORUMLAR
  • yorum2016-11-14 07:26:23Ömer Öztürk

    Alucrada yaşayan biri olarak yorum yapıyorum, ilçemiz hastanesinde şu anda iç hastalıkları ve aile hekimi olmak üzere iki uzman doktorumuz ve acilde altı ayrı doktorumuz görev yapıyor, ben şahsım adına doktorlarımızdan çok memnunum.Aylarca bu hastaneye dahiliye hekimi gelmedi, şebinkarahisara gitmek zorunda kaldık ilaç yazdırmak için, genel cerrahi uzmanı eski başhekim de kendi isteği ile tayin isteyerek memleketi trabzona gitti, yerine yine 1 yıldır hastane acilinde görev yapan bizim de çok sevdiğimiz dr kaan hocamız başhekim oldu.eskiden acilde bile doktor sıkıntısı çekiyorduk, her gelişimizde farklı bir doktorla karşılaşıyorduk. şimdi en azından muhatabımız var, emeği geçenden Allah razı olsun.

  • yorum2016-11-13 14:04:02Ali Tiryaki

    DESENİZE HASTANEDE HERŞEY KÖTÜYE GİDİYOR. DUYDUK Kİ BAŞHEKİM DE DEĞİŞMİŞ. GENEL CERRAHİ UZMANININ YERİNE PRATİSYEN HEKİM GÖREVE BAŞLAMIŞ. YAZIK ...

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Giresun Vakfından Eğitime Destek

Giresun Vakfından Eğitime Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber