Ana Sayfa Genel Yeni Kaymakamımız Ali Altınkaynak

Yeni Kaymakamımız Ali Altınkaynak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalan Kaymakamlar Kararnamesiyle Alucra Kaymakamlığına Ali Altınkaynak atandı.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2016 Perşembe 11:55
Yeni Kaymakamımız Ali Altınkaynak

Alucra Kaymakamlığına Giresun Şehitliği ilede bilinen Afyonkarahisar İscehisar İlçesi Kaymakamı Ali Altınkaynak atandı.

Ali Altınkaynak Kimdir?

1979 yılında Trabzon’un Yomra İlçesine bağlı Özdil Beldesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Özdil’de, lise öğrenimini ise Trabzon Lisesi’nde tamamladı. Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden 2001 yılında mezun oldu.

2003-2009 yılları arasında Maliye Bakanlığında Vergi Denetmeni olarak görev yaptı. Vergi Denetmenliği sırasında Maliye Bakanlığının Eskişehir Mesleki Eğitim Kursunda 3 yıl süreyle muhasebe dersleri verdi.

2009 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavında başarılı olduktan sonra Kütahya Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Teftiş stajını İstanbul’un Eyüp, Fatih ve Sarıyer ilçelerinde, refiklik stajını Bilecik’in Bözüyük İlçesinde, vekalet stajını ise Bilecik’in Yenipazar İlçesinde tamamladıktan sonra 2011 yılında yurtdışı stajı için Amerika Birleşik Devletlerinde görevlendirildi. Bu amaçla Texas Eyaletinin Houston Şehrinde bulunan Rice Üniversitesinde bir yıl süreyle İngilizce eğitimi aldı ve kamu yönetimi alanında çeşitli inceleme ve araştırmalar yaptı. Yüksek Lisans eğitimine Dumlupınar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye anabilim dalında devam eden Altınkaynak evli ve bir çocuk babasıdır.

Kaymakamımız Ali LTINKAYNAK 97. dönem Kaymakamlık kursunu üstün başarı ile bitirdikten sonra Sivas - Ulaş Kaymakamlığı, Afyonrakarahisar İscehisar Kaymakamlığı görevlerinde bulunmuştur.

1 Aralık 2016 tarihinde 2016 / 861 sayılı karar ile Alucra Kaymakamlığına atanmıştır.

Alucrahaber.com olarak sayın Kaymakamımıza yeni görevinin hayırlı olmasını diliyoruz.

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlk Müftü Nikahı, Canikli'nin Oğluna Kıyıldı

İlk Müftü Nikahı, Canikli'nin Oğluna Kıyıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber