Ana Sayfa Güncel YENİ MÜFTÜMÜZ GÖREVİNE BAŞLADI

YENİ MÜFTÜMÜZ GÖREVİNE BAŞLADI

Yaklaşık 4 yıldır müftüsüz kalan ilçemize Diyanet işleri Başkanlığınca atama yapılarak ilçemizin müftü sorunu çözüme kavuştu. Yeni müftümüz Mehmet Reşat Şavlı görevine başladı.

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2010 Pazartesi 11:58
YENİ MÜFTÜMÜZ GÖREVİNE BAŞLADI

Çiçeği burnunda müftümüz ile Alucra İmam Hatip Lisesi Mezunlarının Keşkek Günü için gittiğimiz Alucra'da tanışma fırsatını bulduk. Heyecanı ve kendine olan güveni gözlerimizde kaçmayan yeni müftümüze görevinin hayırlara vesile olmasını diliyoruz, ilçemize hayırlı uğurlu olsun.

Müftümüz Mehmet Reşat Şavlı Bey'i Tanıyalım...

1977 Erzurum doğumlu olan Mehmet Reşat Şavlı, Erzurum İmam Hatip Lisesi mezunudur. Lisans Eğitimini Erzurum Atatürk Üniversitesinde tamamlayıp, yüksek lisansınıda bu üniversitede tamamlamıştır. Yine aynı üniversite Kelam ana bilim dalında doktora öğrencisi olup tez aşamasındadır. Diyanet İşlerinin Erzurum'daki Mehmet Nuri Yılmaz Eğitim Merkezi'nde ihtisas eğitimi tamamlayan Mehmet Reşat Şavlı, 2010 yılı Diyanet İşleri Başkanlığı atamaları sonucu ilçemize müftü olarak tayin olmuştur.

Müftümüzün atamasında sayın Kasım Yağcıoğlu hocamızın emeklerinden ötürü kendilerine bir kez daha teşekkür eder, yüce Allah'dan hayırlı, sağlıklı ve bereketli bir ömür niyaz ederiz.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Okul Arkadaşlarından Şehit Ailesine Ziyaret

Okul Arkadaşlarından Şehit Ailesine Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber