Ana Sayfa Güncel Yeni Vali Giresun Damadı

Yeni Vali Giresun Damadı

Son kararname ile Merkez Valiliği'nden Giresun Valiliği'ne atanan Dursun Ali Şahin, görevi devraldıktan sonra Giresun'un her bölgesinde Valiliğin çalışmalarının hissedilir derece artacağını belirtti. Yeni Vali, eşinin Göreleli olduğunu da sözlerine ekledi.

Giriş Tarihi: 22 Mart 2011 Salı 08:55
Yeni Vali Giresun Damadı

Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu Giresun'un yeni valisi Dursun Ali Şahin için İstanbul'da bir yemek daveti verdi.

Tarihi Hacı Bozan Oğulları Lokantasında verilen yemeğe Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan, Giresun Dernekler Birliği Başkanı Halil Kütük, Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Tekiroğlu, İstanbul Bürükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Tahmaz, Ruhsat Denetleme Müdürü Yaşar Parlak, BUFED Başkanı İhsan Yüksel, SGK İl Müdürü Mustafa Kuruca, İMKB Başkan Yardımcısı Murat Bolat, Doğankent Federasyonu Başkanı Serkan Cihan, Piraziz Dernekler Birliği Başkanı Nazmi Ocak, Giresun Spor As Başkanı Üyesi İsmail Türkoğlu, işadamı Ahmet Dokumacı, Mürsel Çırak, Nurettin Aydın katıldı.

Toplantıya katılan misafirlerin kendilerini ve ilçelerini  tek tek tanıtmasıyla başlayan toplantıda Valimizin edebî yönünün zengin olduğu dikkatlerden kaçmadı. Birikimlerini Mehmet Akif, Yunus Emre, Mevlana’dan özdeyiş ve şiirlerle paylaşması katılımcılar tarafından hayranlıkla karşılandı.

YENİ VALİ GİRESUN DAMATI ÇIKTI

Giresun’un yeni Valisi Dursun Ali Şahin Giresun’un eniştesi çıktı. Eşi Göreleli olan Vali Giresun’a atanmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek: “Zaten Giresun’a uzak değildim”dedi. Şahin, Giresunlu dostları sayesinde İlde yabancılık çekmeyeceğini, çalışmalarının meyvelerinin seçim süreci geçtikten sonra fark edilir derecede hissedileceğini söyledi.

Giresun Federasyonu’nun gerçekleştirdiği etkinlikler ile ilgili yapılan sunum karşısında hayranlığını gizleyemeyen Vali, “Diğer illerde bu tür etkinlikler kurumlar tarafından uzun çalışmalar sonucu hazırlanır. Siz bunu kendi imkânlarınızla çok iyi başarmışsınız, Giresun Federasyonu Başkanı ve yönetimi oldukça Giresun’un sırtı yere gelmez.” şeklinde yorum yaptı.

Toplantıda dile getirilen bazı hususlar Vali Şahin için oldukça dikkat çekiciydi. Şahin, Dünya'da 2,5 milyon, İstanbul’da bir milyona yakın Giresunlu olduğunu duyduğunda şaşkınlığını gizlemedi.

Giresun Federasyonu Yönetim Kurulunun her ilçeden bir temsilcinin ve işadamlarının katıldığı toplantıyı Vali Şahin, İstanbul’daki Temsili Giresun olarak değerlendirdi.

"VALİLİĞİN ÇALIŞMALARI HİSSESİLİR DERECEDE ARTACAK"

Giresun’da görevi devraldıktan sonra Giresun’un her bölgesinde Valiliğin çalışmalarının hissedilir derece artacağını belirten Şahin, “İdealist ve çalışmayı seven yapımızla her sorunun üstesinden geleceğiz.” diye konuştu.

TURAN GİRESUN'UN BEKLENTİLERİNİ ANLATTI

Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan da konuşmasında Giresun’u ele aldı. Giresun’un halen var olan başlıca sorunlarını sıralayarak Giresunluların beklentilerini dile getirdi.

Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan konuşmasını şöyle sürdürdü.

“OR-Gi’nin yapım aşamasına gelmesinde Ordu ve Giresunun bütün STK ve meslek odalarının katkıları olduğu gibi kendilerininde ciddi eylemler ortaya koyduklarını belirtti. 250.000 imza toplayarak Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım’a bizzat elden teslim edildiğini söyleyen Turan Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan 2. Giresun Günleri’ne teşriflerinde kendisine bir dosya sunarak konunun gündeme gelmesi için elimizden geleni yaptık. Biz şu anda Giresun’da yaşamasak da, Giresun için her zaman, her  konuda elimizden geleni yaptık ve yapmaya hazırız”

Turan, Erzincan-Trabzon demiryolu projesininde mutlaka Harşit Vadisi'nden geçmesi gerektiğini ise mutlaka yapılması gerektiğini ifade etmesinin ardından, yol güzergâhının Erzincan-Giresun-Trabzon olmasının Karadeniz’in üç ilinin de yararlanabilmesi için gerekli olduğunu sözlerine ekledi.

Giresun’un sorunları ve Giresunluların beklentilerinin dile getirildiği tanıtım toplantısı oldukça sıcak ve samimi atmosferinde gerçekleşti. 

Yenitirebolu

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber