Ana Sayfa Güncel Yerel medya, Toplumumuzun En Önemli Haber Kaynağıdır

Yerel medya, Toplumumuzun En Önemli Haber Kaynağıdır

Kelkit Vadisi Basın Birliği Başkanı Sadi Toygar, "Yerel basının görevi, kamuoyunu bilgilendirmek" dedi.

Giriş Tarihi: 7 Mart 2011 Pazartesi 10:43
Yerel medya, Toplumumuzun En Önemli Haber Kaynağıdır
Kelkit Vadisi Medya Birliği Başkan Sadi Toygar, Başkan yrd. Tülay Dolu ve yönetim kurulu üyeleri, Kadir Bekiroğlu, Mustafa Kılıç, Uğur Aydın, İlhan Çabukol, Hüseyin Odacı ve Selim Dolu  ile Okmeydanı Cemal Kamacı spor kompleksinde bir araya gelerek gündemdeki güncel olayları, bölgemiz sorunları ve faaliyetleri hakkında durum değerlendirmesi yaptı. Yöresel anlamda Svil toplum kuruluşları ve diğer kurumların faaliyetlerini yakından takip eden Vadi Medya Birliği hep beraber Alucra Vakfı Gençlik kollarının şölenine katılarak dayanışma içinde olduğunu gösterdi.

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinin düzenlemiş olduğu kadınlar günü programından sonra Alucra vakfı gençlik kolları şenliğine katılım, dayanışma, birlik ve beraberliğinin önemini bir kez daha ortaya koydu. Başkan Sadi Toygar, Vadi medya birliği toplantısında yaptığı konuşmada; "Medya olarak bizim görevimiz kamuoyunu bilgilendirmektir, bizler doğru bilgiyi kamuoyuna aktarmakla yükümlüyüz, yöremiz insanlarının yöresel yaşamındaki en büyük yardımcısı ve başvuru kaynağı bizler olmaktadır. Yöre halkını çok iyi tanıyan, sorunlarını çok iyi bilen biz medya mensupları, halkımız ile köprü kurarak yerel yönetim ile merkezi yönetim arasında hizmet köprüsünün iletişim bağlarını sağlıyoruz.


Bizler, kişisel çıkarlar peşinde değil, toplumun çıkarlarını ön planda tutarak, yöre halkının kültürel kimliğini korumak, haklarına sahip çıkmak, yöreye saygın bir konum kazandırmak görev ve yükümlülüğünü üstlenmekteyiz.

Bu nedenle, biz yerel basının görevleri ve sorumlulukları, en az ulusal basın kadar önemlidir. Bizler Kelkit Vadisinin ortak sesi olarak daima sorumluluklarımızı en üst düzeyde hissederek, kendimiz için değil, toplumsal olaylar için elbirliği ile çalışarak, meselelerimize ve diğer ortak sorunlara çözüm bulmak maksadı ile çalışma yapmak zorundayız.

Ayrıca  böylesine toplumsal sorumluluk duyan bir mesleği yapmaktan dolayı hep beraber gurur duyduğumuzu belirtmek isterim'' dedi.

Vadi Medya birliği, çeşitli konulardaki görüşleri ve düşünceleri dile getirerek, Başkan Sadi Toygar'ın konuşmasını desteklediklerini, el birliği içinde faaliyetlere devam edeceklerini belirterek, toplantıya,yoğun programlarından dolayı iştirak edemeyen,Vadi Medya Birliği mensupları ile beraber tekrar buluşmak üzere başarı dilekleri içinde ayrıldılar.

İmparator Mustafa Küçük ve oğlu Cihan Küçük Vadi Medya Birliği toplantısına, Alucra Vakfı gençlik kolları şenliği, konser programı sonunda katılarak destek ve başarı dileklerinde bulundular.

KELKİT VADİSİ MEDYA BİRLİĞİ


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber