Ana Sayfa Yöremizden Yerli Üretim Var Pazarlama Yok

Yerli Üretim Var Pazarlama Yok

Şebinkarahisar ilçesinde meyve üretimi yapan Servet Şenkal, bağında yetiştirdiği meyvelere pazar bulamadığını söyledi.

Giriş Tarihi: 26 Eylül 2017 Salı 01:11
Yerli Üretim Var Pazarlama Yok

Avutmuş Mahallesindeki bahçesinde, Manisa´dan getirdiği 30 üzüm ve Bursa´dan getirdiği 50 şeftali ağacından aldığı ürüne pazar bulmakta zorlandığını ifaden eden Şenkal, "Bahçemde yetiştirdiğim Bursa´dan getirdiğim 50 şeftali ağacımdan yaklaşık 500 kg, Manisa´dan getirdiğim 30 üzüm ağacımdan da yaklaşık 150 kg ürün aldım. Ağaçlarım ürün vermeye devam ediyor. Meyvelerimi organik olarak yetiştiriyorum ve verimi de oldukça yüksek. Üzümün salkımın 1.5 kilogramı buluyor. Ancak Şebinkarahisar´da yetişen meyvelere ilgi az oluyor ve pazar bulmakta zorlanıyoruz. " dedi.

Yerli meyve üretimine ilgi bekleyen Şenkal, ilçemizde her türlü meyvenin organik olarak ve yüksek verimlilikte yetiştirilebileceğini söyleyen Şenkal, hemşehrilerimizin de meyve üretimine ilgi gösterilmesini bekliyor.

YORUMLAR
 • yorum2017-09-29 06:42:11yasar

  gerek şebin den gerek se alucra dan organik ürünlerin istanbul ve çevresine sistematik getirilmesini ve satılmasını bekliyoruz. hem yöremizdeki insanlar kazansın bizde bir nebze olsun sağlıklı ürün alalım.

 • yorum2017-09-27 10:44:28Kemal KUŞCUL

  Tek favorim DUT...Yap PEKMEZİ SAT.. Satamazsanız beklesin.. Yöremizde YAŞ MEYVE - SEBZE yapacak dostlara kesinlikle KAPALI ALAN SERACILIK ÖNERMEKTEYİM... Ürünü bir ay önce toplayacaksınız ki, ürün para etsin.. Şimdi herkesin bahçesinde üzüm ve diğer ürünler var iken kimse sebze almıyor.. Mayıs ayında domatesi - biberi taze fasulyeyi yapın, malınızın değeri olsun.. temmuz 15 den sonra yetişen ürün hiç bir yerde para etmiyor...

 • yorum2017-09-26 07:57:48ÇETİN ÇETİN

  Üretime devam..en sonunda sen kazanırsın kardeşim..üretimde her zaman bereket vardır..kardeşim doğru yoldasın...hem yöremiz hem de cebiniz bereketli olsun..

 • yorum2017-09-26 03:50:03Erdem Ekşi

  Alucrada pazar varrrr. Satılıırrr

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Giresun’da PKK’lı Terörist Teslim Oldu

Giresun’da PKK’lı Terörist Teslim Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber