Ana Sayfa Güncel Yeşilyurt Deresine Yavru Alabalık Bırakıldı

Yeşilyurt Deresine Yavru Alabalık Bırakıldı

Nesilleri tehlike altına giren Kırmızı Benekli Alabalıkların çoğaltılması ve derelere salınması çalışmaları Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından yürütülüyor.

Giriş Tarihi: 3 Ağustos 2016 Çarşamba 14:48
Yeşilyurt Deresine Yavru Alabalık Bırakıldı

Doğu Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün, "Doğal Alabalık Üretilmesi ve Orman İçi Suların Balıklandırılması Projesi" kapsamında, Alucra Yeşiyurt Köyü Deresine ve Giresun'un farklı derelerine 124 bin adet kırmızı benekli yavru alabalık bırakıldı.
 
Bilinçsiz ve aşırı avlanma sonucu nesilleri tehlike altına giren Kırmızı Benekli Alabalıkların çoğaltılması ve derelere salınması çalışmaları Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından 2005 yılında başlatılan "Doğal Alabalık Üretilmesi ve Orman İçi Suların Balıklandırılması" projesi kapsamında yürütülmektedir.

Bu kapsamda 2016 Temmuz ayı içerisinde Alucra ilçesi Yeşilyurt deresine, Bulancak ilçesi Ezeltere deresine, Dereli ilçesi Aksu deresi ve kollarına, Görele İlçesi Çavuşlu Beldesi Zıva deresine, Tirebolu ilçesi Murtat deresine, Merkez İnişdibi mevkii Batlama deresine 12. Bölge Müdürlüğüne bağlı Giresun Şube Müdürlüğünce 124.000 adet kırmızı benekli doğal alabalık yavruları bırakıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne bağlı Maçka-Altındere Alabalık Üretme İstasyonunda üretilen 124.000 adet kırmızı benekli alabalık yavruları, Temmuz ayı içerisinde Alucra ve çevre ilçelerin derelerine yerleştirilmiştir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber