Ana Sayfa Eğitim / Sağlık YİBO MEZUNLARI MEZUNLARI HASRET GİDERDİ

YİBO MEZUNLARI MEZUNLARI HASRET GİDERDİ

1986-1987 yılında eğitim ve öğretime başlayan Alucra Mehmet Akif Ersoy Yatılı İlköğretim Bölge Okulu mezunları ve öğretmenleri 21 yıl aradan sonra buluşarak hasret giderdiler. 23 Ocak 2010 Cumartesi günü İstanbul Zeytinburnu 58. Bulvar üzerinde bulunan ve yine bir YİBO mezunu olan Ömer Karabul'un sahibi olduğu Hanzade Cafe'de bir araya gelen öğretmen ve mezun öğrenciler duygusal bir atmosfer içinde eski günleri yadettiler.

Giriş Tarihi: 28 Ocak 2010 Perşembe 13:48
YİBO MEZUNLARI MEZUNLARI HASRET GİDERDİ
Toplantıya imkanı olmasına rağmen gelmeyenlere inat İstanbul'un karlı gününde Sadettin Özel hocamız, Ankara'dan; Sezayi Akay hocamız, Adapazarı'ndan, öğrencilerden Gülsultan Ferhatlar ise Samsun'dan geldiler. Zor şartlara rağmen gün içinde yoğun bir telefon trafiği yaşandıktan sonra ulaşılan Hanzade Cafe'de tarifi mümkün olmayan bir hava oluştu. Gelenlere teşekkür ediyoruz ve gelmeyen arkadaşlarımızı da asla unutmadığımızı belirtmek istiyoruz.

Okul yıllarında sınıf başkanının konuşanları ve yaramazlık yapanları kara tahtanın sağ tarafına yazdığı gibi yapıyoruz ve biz de toplantıya katılanları yüreğimize tekrar yazıyoruz:
Sezayi Akay (YİBO ve Alucra İmam Hatip Lisesi öğretmeni)
Mustafa Saydam (Türkçe/Edebiyat Öğretmeni)
Saadet Özel (Tarım İş öğretmeni)
Gülsultan Ferhatlar
Dilek Akarsu
Halil Türkmen
Metin Cırık
Ender Demir
Ömer Karabul
Hicabi Güvenç
Mehmet Varıcı
Selami Kundak
Rüstem Sakızcı

YİBO Mezunu olan ve halen Alucra Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüten Durmuş Can ise toplantıya kutlama mesajı göndererek manevi olarak desteklerini bildirdi.

Ve elbette kulaklarını çınlattıklarımız:
Muazzez ve Meryem Adalı
Saniye Opuş
Tuncay hoca
Sırrı Hancıoğlu
Nermin hoca
İlknur Silan
Ali Babayiğit
Mürsel Bostancıoğlu
Özcan Şahin
Hülya Ekiz
İbrahim Tosun
Kazım Közleme
Mustafa Bakıcı
Alim Bayraktar
Şenol Varıcı
Songül Karlı
Ayşe Turan
Sezai Aslan
Maviş Derin
Nazlı Aydın
Salih Ustaoğlu
Fahri Uğun
Zeki Tire

2010 Temmuz ayında Alucra'da daha zaman olarak daha geniş bir toplantının planlanması hususunda görüş birliği oluştu. Ana hatları ile Cumartesi günü toplanıp piknik yapılması ve geceyi yatılıda geçirmek hedefleniyor. Belki Saadettin Özel nöbetçi öğretmen olacak, belki Enes Kürtünlü çelik sürahi ve çelik bardaklarda sıcacık çaylar verecek sabah kalvaltısında. Ender Demir'in türkülerini dinlemek ya da okul bahçesinde top oynamak güzel olmaz mı? Ya yatakhanede yapılan yastık kavgası?

Toplantıda yaşanan duyguları yazı ile dile getirememiş olsak da katılmayan arkadaşlar bilmeli ki toplantı çok güzeldi. Bir dahaki sefere mutlaka bekleriz.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'da Karne Heyecanı

Alucra'da Karne Heyecanı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber