Ana Sayfa Siyaset Yirmi Bir Ayda Üç Parti Değiştirdi

Yirmi Bir Ayda Üç Parti Değiştirdi

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Saadet Partisinden Belediye Başkanı seçilen Özcan Çinici, şimdi de Ak Partili oldu. Çinici Saadet Partisinden aday olup seçildi. Numan Kurtulmuş için Saadet Partisinden istifa etti. Has Parti'ye geçeceği konuşuldu. Fakat Çinici Ak Parti'ye geçti.

Giriş Tarihi: 5 Ocak 2011 Çarşamba 11:54
Yirmi Bir Ayda Üç Parti Değiştirdi
Çamoluk Belediye Başkanı Özcan Çinici ve Yenice Belde Belediye Başkanı Halil İbrahim Gerçek, önceki gün düzenlenen törenle resmen Ak Partili oldular. Çinici ve Gerçek’in rozetlerini Başbakan R.Tayyip Erdoğan taktı.

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Saadet Partisi’den aday olan Çinici’nin Saadet Partisi’nden istifa etmesinden sonra, Saadet Partisi Giresun İl Başkanı Süleyman Tekbaş’ın sitemize verdiği demeçte “Bütün zorluklara rağmen aday yaptık ve kendisinden de Saadet Partisi’nden istifa etmemek sözü aldık” demişti. Tekbaş, Çinici’nin kendilerine “Biz Mehmet Ali Sürücü hocamıza tabiyiz, sonuna kadar onunlayız” demesine rağmen sözünde durmadığını da vurgulamıştı., Numan Kurtulmuş’un Saadet Partisinden ayrılmasının ardından “Yola Numan Başkan ile çıktık, Numan Başkan ile devam edeceğiz” diyerek Saadet Partisine istifa eden Çinici  Has Parti’ye geçeceğini söylenmişti. 

2010 yılı 19. Bal Festivalinde Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in Belediye hizmetleri için hediye ettiği minibüsü  Belediye Meclis üyelerinden de habersiz satmıştı. Hibe Minibüs yerine 4x2 kapalı kasa Jip alarak Çamoluk Halkı tatafından ağır bir şekilde eleştirilmişti.

Konu ile ilgili Genel Yayın yönetmenimiz Mustafa Bayındır ile görüşen 29 Mart 2009 seçimlerinde Saadet Partisinden Giresun İl Genel Meclis üyesi adayı olarak seçilen ve halen Giresun İl Genel Meclis üyesi olan  Muammer (Mehmet) Güleç bir açıklama yaptı.“Sayın Genel Başkanımız Numan Kurtulmuş’un Saadet Partisinden istifa etmesinin ardından Belediye Başkanı Özcan Çinici ve diğer arkadaşlarla Has Parti’ye geçmek için istifa etmiştik.  Ayrıca kendilerinin de yola Numan beyle devam edeceği noktasında taahhütleri vardı. Kendisi Ak Parti’yi tercih etti, taahhütte bulunduğu gibi hareket etmedi. Kararına saygı duyuyorum, bu şekilde Ak Parti’ye geçmesini de pek sıcak karşılamıyorum” dedi.       

Yenice Belde Belediye Başkanı Halil İbrahim Gerçek’te 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Saadet Partisinden aday olarak seçilmişti. Numan Kurtulmuş’un istifası ile Saadet Partisi’nden ayrılan Gerçek’te Ak Parti’yi tercih etti.

Mustafa Bayındır
Çamoluk.net
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber