Ana Sayfa Eğitim / Sağlık YÖK'ün Tercihi Prof.Dr. Aygün ATTAR

YÖK'ün Tercihi Prof.Dr. Aygün ATTAR

YÖK Giresun Üniversitesi için süpriz bir kararla ilk sırada Prof. Dr. Aygün Attar, Prof. Dr. Ayhan Bölük, Prof. Dr. Yılmaz Can'ın isimlerini Cumhurbaşkanlığına önerdi.

Giriş Tarihi: 2 Temmuz 2010 Cuma 10:00
YÖK'ün Tercihi Prof.Dr. Aygün ATTAR
Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan başkanlığında toplanan YÖK Genel Kurulu toplantısı sona erdi. Toplantıda Giresun, Marmara ve Erzincan üniversitelerinin rektör adaylarını belirledi.

Buna göre, Erzincan Üniversitesi için Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Prof. Dr. Ali Ercan Ekinci, Prof. Dr. Necati Fahri Taş'ın;

Giresun Üniversitesi için Prof. Dr. Aygün Attar, Prof. Dr. Ayhan Bölük, Prof. Dr. Yılmaz Can'ın;

Marmara Üniversitesi için ise Prof. Dr. M. Zafer Gül, Prof. Dr. Necla Pur ve Prof. Dr. Mehmet Akalın'ın isimleri Cumhurbaşkanlığına gönderildi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Prof. Dr. Aygün Attar, Prof. Dr. Ayhan Bölük ve Prof. Dr. Yılmaz Can'dan birini Giresun Üniversitesine Rektör olarak atayacak. Gül'ün 3 aday arasında en fazla oyu alan ve daha önce rektör yardımcılığı görevini yürüten Prof.Dr. Attar'ı Giresun'a rektör olarak ataması bekleniyor. 

EN ÇOK OYU PROF. DR. BAHAR ALMIŞTI

18 Haziran 2010 tarihinde Giresun Üniversitesi Güre Yerleşesinde yapılan rektörlük seçiminde Rektör Vekili Prof. Dr. Halil İbrahim Bahar 31, Giresun Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Türkmen 29, Giresun Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aygün Attar 21, Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ayhan Bölük 4, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Yılmaz Can 2 ve Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Murat Teker 1 oy almıştı.

Şimdi kulislerde YÖK tarafından Giresun Üniversitesi Rektör Vekilliği’ne atanan ama Cumhurbaşkanlığına gönderilen 3 isim arasında yer almayan Prof.Dr. Halil İbrahim Bahar'ın durumu konuşuluyor. Rektör Vekili Bahar'ın göreve asaleten atanmadan akademik ve idari personeli değiştirmeye kalkmasının bu sonuçta etkili olduğu konuşuluyor.

Yenitirebolu
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçemize Müjde! Kadın Doğum ve Çocuk Doktoru Geliyor

İlçemize Müjde! Kadın Doğum ve Çocuk Doktoru Geliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber