Ana Sayfa Güncel YÖREMİZ İÇİN BİR KISMET..!!

YÖREMİZ İÇİN BİR KISMET..!!

TBMM Genel Sekreterlik görevine getirilen eski Çamoluk Kaymakamı Sadettin Kalkan,TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin tarafından atandı. Son olarak İstanbul Vali Yardımcılığı görevini yürüten Kalkan, görevine başladı.

Giriş Tarihi: 4 Nisan 2010 Pazar 20:24
YÖREMİZ İÇİN BİR KISMET..!!
TBMM Genel Sekreterliği'ne atanan Çamoluk eski Kaymakamı   Sadettin Kalkan yöremizi çok iyi tanıyor..

Giresun, Şebinkarahisar,Çamoluk ve Alucra’yı  iyi tanıyan Çamoluk eski Kaymakamı Sadettin Kalkan'ın TBMM Genel Sekreterliğine getirilmesi yörede heyecan yarattı. AK Teşkilatlarının Kalkan ile temasa geçerek OR-Gİ ve Eğribel Tüneli projelerini hızlandırabileceklerine kesin gözüyle bakılıyor.Kalkan’ı yakından tanıyanlar ise"Kendisi Ali Haydar Öner gibi Giresun ve yöreyi çok seven bir devlet adamıdır. Her ilçe belediye başkanları, parti teşkilatları ve sivil toplum örgütleri Kalkan'a proje götürsünler"diye öneride bulundular…

 TBMM GENEL SEKRETERİ SADETTİN KALKAN, YENİ GÖREVİYLE İLGİLİ SORULARI YANITLADI ....

TBMM Genel Sekreteri Kalkan, Türkiye'nin en kutsal yeri olan TBMM'de göreve başladığı için duyduğu heyecanı ve memnuniyeti dile getirdi.

TBMM Genel Sekreteri Sadettin Kalkan başladığı yeni görevinde, basının sorularını yanıtladı. Kalkan, Türkiye'nin en ulvi noktasında, en kutsal yerinde göreve başladığı için çok heyecanlı olduğunu söyledi. Bunun tatlı bir heyecan olduğunu ifade eden Kalkan, burada görev yapmanın kendisi için unutulmaz bir anı olacağını belirtti.

Türk insanın iradesinin yansıdığı bu çatı altında, milletvekilleri ile birlikte yasama faaliyetlerinde çalışmanın, onlara yardımcı olmanın, kendisi için çok önemli olacağını vurgulayan Kalkan, millet iradesinin en iyi şekilde yasamaya yansıtılmasında kendisinin de bu süreç içerisinde gayreti olursa bundan mutluluk duyacağını söyledi.

Aynı zamanda kendisinin burada görev yapan birisi olarak, kamu görevlileri arasında şanslı hissettiğini söyleyen Kalkan, "Çünkü gerçekten özel bir yer, önemli bir görev mahalli, bununda üstesinden geleceğime inanıyorum. TBMM benim için özel bir yer" dedi.

TBMM'nin 90. yıl kutlamaları ile ilgili düşüncelerini de aktaran Kalkan, Türkiye'nin en saygın kurumunda göreve başladığını, TBMM'nin kuruluşunun 90. yıl münasebetiyle yapılan ve hazırlanan bir takım programların ve aktivitelerin olduğunu belirtti.

Bu aktivitelere katılmaya çalışacağını söyleyen Kalkan, Meclisin en ulvi, en yüksek, en yüce mekan olduğunu ve bunun saygınlığını ve güzelliğini halka tanıtmaya çalışacağını, bu programların da en iyi şekilde cereyan etmesi ve sonuçlanması için özel bir gayret sarf edeceğini kaydetti.

TBMM'de yasama işlevinin cereyan etmesi ve en iyi şekilde faaliyette bulunmaları için bir çok arkadaşın görev yaptığını söyleyen Kalkan sözlerine şöyle devam etti:

"Mecliste sadece bir genel sekreter bulunmayacağım. Arkadaşlarımız müsterih olsunlar, onların en iyi şekilde çalışmaları için en uygun ortamı yaratmaya çalışacağız. Meclis çalışanlarına, burada çalıştığım süre içerisinde eğer problemleri varsa yardımcı olmaya çalışacağım. Hem hukuki hem de idari alanda değiştirilmesi gereken çalışmaları yapmak için gereken bütün eforumu sarf edeceğim."

ÖZGEÇMİŞ

Kalkan, 1962 yılında İzmit'te doğdu. TBMM yeni Genel Sekreteri Kalkan, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. İlk olarak Zonguldak Valiliği'nde kaymakam adaylığı görevine başlayan Kalkan, Ulus ve Çamoluk kaymakamlıkları, Diyarbakır Vali Yardımcılığı, Ardeşen, Beşikdüzü, Sarıkamış, Kaman, Gölmarmara, Kadirli ile Turgutlu kaymakamlıklarında bulundu. Diyarbakır Vali Yardımcılığı yaparken, Dicle Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Bölümü'nde yüksek lisans yaptı.


TBMM

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber