Ana Sayfa Güncel Yüreğinize Sağlık Kuzeyin Kızları

Yüreğinize Sağlık Kuzeyin Kızları

6000 nüfuslu bir ilçenin 230 öğrenciye sahip bir okulundan, Alucra İmam Hatip Lisesi'nden başladılar serüvenlerine onlar. Önce Giresun'un popüler okullarını geride bırakarak, yuh(a)lanarak çıktıkları sahnede en önde, yani zirvede yer aldılar.

Giriş Tarihi: 20 Mayıs 2011 Cuma 17:00
Yüreğinize Sağlık Kuzeyin Kızları

Alucra adını zirveye çıkarmanın gururuyla döndüklerinde ilçelerine, bu başarıyı kendi ifadesiyle hazırlıksız bir şekilde'de olsa gören sadece Enver Yurtsever oldu. Üzülmediler görünmez oldukları için, bir beklentileri de yoktu. Onlar için önemli olan okullarını ve ilçelerini en iyi şekilde temsil etmekti.

En iyi şekilde temsil de ettiler; Trabzon’da zirveye çıkarak. Türkiye genelinde 400 küsur  İmam Hatip Lisesi arasında yapılan yarışmalarda ezgi dalında ilk 16 içerisindeydi artık onlar. Sessiz sedasız döndüler okullarına. Bu defa ‘hazırlıksız’ da olsa kimse görememişti bu başarıyı.

Onlar çalışmalarına devam ettiler, imkânları zorlayarak. Rakipler çok daha güçlüydü bu sefer. Şehrin göbeğinde, her türlü imkâna sahip, 2000–3000 öğrencisi olan okullarla yarışacaktılar. Çalıştılar yılmadan.

Birçok heyecanı aynı anda yaşayarak düştüler İstanbul yollarına. Alucra adını, Alucra İmam Hatip adını duyuracaktılar; İstanbul’u görecektiler.

İstanbul’daydılar: Taksim’de anıt oldular ilçe adına, Panorama’da tarihi yaşadılar, Eyüp Sultan’da uhrevileşip Pierre Loti’de dünyayı seyreylemenin keyfini yaşadılar. Eminönü’nde balık yemenin ayrıcalığını yaşayıp, Sultanahmet’te ecdatlarını şükranla yadettiler. Feshane’de Giresunlu – Alucralı olmanın gurunu yaşayıp boğaz turunda denizle bütünleştiler. Üniversiteleri gezerken hedeflerini yenileyip daha bir azimlendiler.

Ve büyük gün… Küçük bir ilçeden gelip Kayseri’ye, Konya’ya, Bursa’ya, Ankara’ya, İstanbul’a meydan okumanın gururunu yaşadılar. Okullarının eski mezunlarının, Dernek Yöneticilerinin ve DEV ÇINARIN – OSMAN ERİLLİ HOCA’NIN onları desteklemek için öğlenden akşam saat 10’a kadar yanlarında olmaları daha bir heyecanlandırmıştı onları. Mutluydular; üniversitede okuyan ağabeyleri-ablaları, Yusuf-Nihal Hocaları, okulları; koskoca bir İMAM HATİP CAMİASI yanlarındaydı.

DAHA DA MUTLU OLACAKLARDI; ALUCRA VAKFINDAN AMCALARI, GENÇLİK KOLLARINDAN AĞABEYLERİ, KÖY DERNEKLERİNDEN TEMSİLCİLER, ALUCRA BASINI TOPYEKÛN, KELKİT VADİSİ, GİRESUN DERNEKLERİ YANLARINDA OLSALARDI. OLSUN DEDİLER…

Ve sahne zamanı… sunucu "1400 metre rakımdan, Karadeniz yaylalarından gelen KUZEYİN KIZLARI" karşınızda dediğinde ALUCRALI, ALUCRA İMAM HATİPLİ olmanın gururuyla çıktılar sahneye… en güzel şekilde temsil ettiler bizleri.

Üzüldüler, ilk üçe girememenin üzüntüsünü yaşadılar; Kayseri gibi, Denizli gibi, Malatya gibi, Ankara gibi… Hüzün de çok yakıştı orda onlara… ama yanlarındaydı Abdurrahman İbil ağabeyleri, Hasan Danalıoğlu amcaları, Nazım Baykara-Zihni Gülep-Ahmet Erilli - Ali Erilli - Ahmet Bektaş-Faruk Mutlu-Necati Hanönü-Yılmaz Karabul-Yavuz Fenerci –Salih Bıyıkçı-Ömer Faruk Karabul-şuan ismi aklımıza gelmeyen abileri, OSMAN ERİLLİ HOCALARI, İMAM HATİP CAMİASI…

Bu huzuru, bu camiada olmanın farkını, İMAM HATİPLİ  olmanın ayrıcalığını yaşadılar; Çamlıca’dan İstanbul’u izlerken.

Teşekkür  ediyoruz kızlarımıza, onları çalıştıran hocalarına, okul idarecilerine – öğretmenlerine-çalışanlarına; bizlere bu gururu yaşattıkları için…

TEŞEKKÜR EDİYORUZ ALUCRA İMAM HATİP LİSESİNE...

 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber