Av.Mustafa TAŞBAŞI

15 Temmuz Hain Darbe Girişimini B.A.E. Finanse Etti!


Av.Mustafa TAŞBAŞI
19 Haziran 2017 Pazartesi 08:33

Beyoğlu Belediye Başkanlığının birkaç ayda bir düzenlediği "Beyoğlu Buluşmaları" isimli bir platform var. Bu platforma dar kapsamda davetli çağrılmaktadır. Referandumdan yaklaşık 1 ay evvel, Sn.Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı Mehmet UÇUM Bey’in de konuşmacı olarak katıldığı bu programa biz de davet edilmiştik. Yani güzel ve dolu dolu bir program idi.

Bizim katılmadığımız başka bir Beyoğlu Buluşmaları'na, Dış İşleri Bakanımız Sn.Mevlüt ÇAVUŞOĞLU konuşmacı olarak katılmış ve basından da takip ettiğimiz kadarıyla konuşmasının bir yerinde "Türkiyedeki darbe grişimine 3 milyar dolar parasal destek sağlayan müslüman bir ülke var" ifadesini kullanmış. Hangi ülke diye sorulduğunda da "Birleşik Arap Emirlikleri" diye cevap vermiştir.

Sn.Cumhurbaşkanımız da 09.06.2017 tarihinde yani birkaç gün evvel katıldığı bir iftar programında "Darbe girişimi olduğu zaman Körfez’de kimlerin buna sevindiğini ve nasıl paralar harcandığını çok iyi biliyoruz" diye ifade etmiştir.

İşte en son körfezde yaşanılan Katar krizini de ateşleyen maalesef aynı ülkedir. Tabii ki arka plandaki ağabalarını da unutmamak lazım. Ne olacak sen kukla olmayı kabul etmişsen tabiiki de kuklacı da olacak. Bu eşyanın doğası gereği böyledir.

Ortadoğu’dan haberler, analizler ve yorumlar yapan Middle East Eye isimli yayın kuruluşunun editörü David Hearts, Katar krizi ile ilgili çok mu çok enteresan bir iddia da bulunmaktadır. ‘’ Katar krizi patlak vermeden önce ABD basınında Katar ve teröre verilen destek başlığıyla 14 makale ve haber yayınlandı. Normalde ABD basının bugünlerde Katar ile ilgilenmesini gerektiren bir durum yoktu.Ama bu haber ve makaleler parayla hazırlatıldı. ‘’

Yine şu son günlerde Katar krizi büyürken, Birleşik Arap Emirlikleri Barselona futbol takımının formasındaki sporsorun Katar Havayolları olduğunu belirterek ülkede bu Barcelona forması giyen ve taşıyanların tutuklanacaklarını ve 15 yıla kadar hapis cezası ile yargılanabileceğini belirtti.

Kafaya bak hizaya gel. Anlaşılan bu ülke tam bir "Kanserli Hücre" ye benziyor. Biz müslümanlar aslında devlet olmayan bu kabile çetelerinden anlaşılan bayağı çekeceğimiz var. Ancak karanlığın en yoğun olduğu vakit, aydınlığa da en yakın vakittir. Herşeye rağmen ümitvarız. Yeter ki bütün müslümanlar ele verelim, başkalarının süfli emellerine alet olmayalım.

Bütün bu sorunların çözümü için, Allahın bizlere verdiği akıl ve bilgi nimetlerini maksimum düzeyde kullanmak kayıt ve şartıyla sonra ellerimizi rabbimize açaçağız ve diyeceğiz ki "….Ey rabbim sen sana inanan müminlerine yardım eyle! zalimleri ise eğer ıslahı mümkün ise ıslah eyle, mümkün değilse kahhar ismi şerifin hürmetine kahr eyle….."

Mevlam görelim neyler neylerse güzel eyler!


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber